Ziemassvētki un Jaunais gads Vjetnamā

Jaunā gada sagaidīšana mājās, svinīgā ballē vai varbūt Vjetnamas lielākajā salā? Ko Tu izvēlētos? Bariņš “Impro” ceļotāju 2023. gada sagaidīšanai izvēlējās trešo variantu, skandinot svētku šampanieša glāzes Phu Quoc salā Dienvidķīnas jūrā. Runā, ka “kā gadu iesāksi, tā pavadīsi..”.

Ierodoties Hanojā, bijušajā Ziemeļvjetnamas, tagad visas valsts galvaspilsētā, ceļotājiem pirmo pārsteigumu rada ielu satiksme. Lai šķērsotu ielu, vajag diezgan stiprus nervus, jo, pat stāvot uz gājēju pārejas, neviens neapstājas un gājēju nepalaiž – nākas vien lauzties cauri braucošu skūteru straumei.

Tomēr trauksmainās ielas drīz vien nomaina pasaku cienīgas ainavas skaistajā Ninh Bihn klinšakmens kalnu apvidū, ko mēdz dēvēt arī par Halongas līci rīsu laukos. Te “Impro” piedzīvojumu meklētāji bauda braucienu pa upi ar tradicionālajām laivām, kuras vada vietējie vjetnamieši, meistarīgi airējot ar kājām.

Brauciens ar laivu pa “King Kong 2” filmā iemūžināto gleznaino upes posmu Trang An rada pārsteidzoši sirreālu iespaidu. Izbrauciena laikā iespējams apmeklēt trīs alas un skatīt, kā kaļķakmens klintis “izlien” no rīsu laukiem.
Lai gan Vjetnamas lepnums un viens no Āzijas brīnumiem – Halongas līcis – ceļotājus sagaida nedaudz apmācies, tas neliedz baudīt pārsteidzošās ainavas Indoķīnas pussalā.

Pēc galvu reibinošajām Vjetnamas panorāmām mazliet sagurušie ceļotāji vēro, kā dienas beigas “svin” vecākās paaudzes vjetnamiešu kundzes, nododoties aktīvai vingrošanai patriotiskas mūzikas pavadījumā.

Citviet vjetnamietes demonstrē, kā tiek audzētas pērles, izmantojot Mikimoto metodi. Tas notiek trīs posmos: vispirms tiek sagatavots reproduktīvais materiāls, pēc tam to kopā ar nelielu akmens bumbiņu ievieto austeres reproduktīvajā orgānā. Pēc trīs gadiem jūras ūdenī austere ir izaudzējusi skaistas pērles.

Šis ceļojums ir bauda acīm, miesai un garam!
Teksts/video: Ilmārs Mednis