ITĀLIJAS DIENVIDU SIRDS – NEIEPAZĪTĀ KALABRIJA

€1160.00 Izpārdots
Transports:
datums: 14.05. - 21.05.
ilgums: 8 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Lidojums Rīga – Neapole – Rīga.
Mazliet piemirstā
 Kalabrija ir Itālijas vismazāk apmeklētais un mazāk apdzīvotākais reģions. Tā ir zeme ar dzirkstošiem tirkīza ūdeņiem, bezgalīgi zaļiem kalniem un burvīgiem viduslaiku ciematiem. Ar bagātu vēsturi līdz pat Bizantijas iekarotājiem, Kalabrija ir Itālijas zābaka “pirksts”, kas tikai gaida, kad tiks atklāta. Šeit  ir iespēja piebremzēt dzīves straujo tempu, izbaudīt vienkāršo un seno Itāliju.
Maratea Kristus Pestītāja statuja
– 21 m augsta tā veidota no Karāras marmora un betona sajaukuma. Diamante – modernās mākslas muzejs zem atvērtām debesīm, slavena ar sienu gleznojumiem un čili pipariņiem. Pollino Nacionālais parks. Civita pazīstama ar Ragonello aizu – brīnišķīgāko kanjons Dienviditālijā un  mītisko Velna tiltu. Pollino pērleMorano Calabro ar rakturīgajām alejām, šaurajām mūra ēkām, arkām un pili vēsturiskajā centrā. Altomonte viduslaiku centrā sievietes sēž pie mājas durvīm un mizo laukos savāktus savvaļas artišokus. Gaiss ir pilns ar smaržu sajaukumu, ar garšām piepildītas zemnieku kultūras mantojumu. Čertosas kartēziešu klosteris  - senākais Itālijā, iegrimis zem milzu ozoliem, dišskabāržiem un kastaņiem – mūsdienās devis patvērumu mūkiem, kuriem nav saistības ar ārpasauli. Stilo un ekskursija slavenajā Bizantijas mākslas krātuvē Cattolica (UNESCO). Celta 9. gs., kad Kalabrija bija Bizantijas Impērijas sastāvā. Lauku saimniecībā iepazīsim bergamotes (citrus bergamia) – citrusaugļi apelsīna lielumā, dzeltenā vai zaļā krāsā, kas atgādina laimu. No tām iegūst gan sulu, gan ēteriskās eļļas. Bova – Kalabrijas grieķu pilsēta, kur pat laukumi un ielas norādītas sengrieķu valodā un vietējie runā grieķu-kalabriešu dialektā. Tikpat spītīgi tie turas pie senajiem ēdieniem, to starpā lestopitta. Mammola, kur par Kalabrijas Siksta kapelu sauc brīvdabas mākslas muzeju MUSABA. Santa Barbara klostera drupās mākslinieku ģimene izveidoja unikālu modernās mākslas muzeju. Zivju kaltēšana ir kā māksla, kuras saknes meklējamas iepriekšējos gadsimtos.  Kaltētas un sālītas zivis tiek atsāļotas Apenīnu kalnu dzidrajos ūdeņos, iegūstot baltu zivi ar kompaktu un neatkārtojamu garšu. Viduslaiku citadele – Gerace – savu nosaukumu ieguvusi no zvirbuļvanaga. Civilizāciju maiņa, kultūru sajaukums, “Svētā pilsēta” ar 128 baznīcām (šobrīd vien 17). Vakariņas kalabriešu ģimenē ar folkloras šovu. Reggio Calabria – saukta par bronzas pilsētu un pilsētu, kur var vērot fatamorgānu – mirāžu virs jūras, kur šķiet Sicīlijas krasts pienācis pavisam tuvu. Scillas pilsētiņa uz akmens raga virs jūras īpašu nokrāsu iegūst vakarā. Chianalea zvejnieku apmetni sauc par Scillas “Dienvidu mazo Venēciju”, tā ir gan vecākā gan gleznainākā pilsētas daļa ar ūdenī stāvošām, mājā, šaurām ieliņām, laivu piestātnēm, baznīcām un strūklakām. Tropea – Tirēnijas jūras pērle,  2021.gada visskaistākais Itālijas ciemats. Leģenda vēsta, ka Herkuless, atgriezies no Spānijas, stāvējis šajā dievu krastā un dibinājis Tropea. Sarkanais Tropea sīpols atšķiras ar krāsu un saldo garšu. Dosimies tos nogaršot kopā ar nduja – Kalabrijas salumi karalieni. Pizzo Calabro ir īstā vieta lai baudītu Tartufo di Pizzo  - trifeļu saldējumu – saldējuma bumbiņa ar kausētu šokolādi viducī. Apskatīsim Chiesetta di Piedigrotta – unikālu baznīcu, ko 19.gs.beigās grotā jūras krastā izveidojis vietējais mākslinieks.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Evita Grāvīte
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: evitag@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1160.00

BURGUNDIJAS ZELTA STŪRĪTIS UN JURAS LAIKMETA MANTOJUMS

vietu skaits: >7
datums: 20.08. - 27.08.
Skatīt
€1145.00

PORTUGĀLE GAR GLEZNAINO OKEĀNA KRASTU

vietu skaits: >7
datums: 08.06. - 15.06.
Skatīt
€1175.00

PORTUGĀLES AIZAS, KALNI UN PLAŠAIS OKEĀNS

vietu skaits: >7
datums: 09.09. - 16.09.
Skatīt
€1145.00

ČETRAS KALNU ZEMES (AUSTRIJA, ITĀLIJA, ŠVEICE, VĀCIJA) UN BREGENCAS FESTIVĀLS

vietu skaits: >7
datums: 21.07. - 28.07.
Skatīt