BALKĀNU NOSLĒPUMI STARP ČETRĀM JŪRĀM - MELNKALNE UN ALBĀNIJA AR IELŪKOŠANOS MAĶEDONIJĀ

Melnkalne, Montenegro, Crna Gora – 13 000 km² mazā valstiņa ir unikāla, pateicoties pārsteidzošajai dabas daudzveidībai. Dināru un Durmitoru kalni šķiet ieskāvuši savu valsti kā dārgakmeni, lai pasargātu, ejot cauri vēstures līkločiem. Te netrūkst nekā! Kanjoni, aizas, alas, Balkānu fjords, dzidri ezeri, vēstures liecības cietokšņos, klosteros, senpilsētās un, protams, tirkīzzilā Adrijas jūra, kūrortdzīves raibu raibais, mazliet gausais ritms.
Albānija – valsts Balkānu pussalas rietumos, kura var lepoties ar fantastiskiem dabas skatiem: kalni, klinšainas nogāzes, meži, aizas, dabas parki, tirkīzzili jūras ūdeņi, kilometriem garas smilšu pludmales... Bagātīgais vēsturiskais mantojums atdzīvojas, vērojot pilsētas un ciematus, baznīcas un mošejas, tirgošanās tradīcijas un krodziņus. Viens no senajiem albāņu tautas simboliem – ērglis, karogam plīvojot, aicina jūs izbaudīt šīs tautas neviltoto viesmīlību un nepieradināto dabas skaistumu!

Lidojums Rīga – Podgorica.
Vakars Melnkalnes galvaspilsētā Podgoricā. Ainaviski pārsteidzošais serpentīnu ceļš Lovčena kalnā uz valdnieka un dzejnieka Ņegoša mauzoleju (pasaulē augstākais!). Nobrauciens pa 28 kalnu serpentīniem uz Melnkalnes Adrijas jūras pērli Kotoru. Izbrauciens ar kuģīti pa gleznaino Kotoras līci. Ostrogas klosteris – augstu kalnos, aizas malā esošais 12. gadsimta klosteris, ko dibinājis metropolīts Vasilijs, kurš vēlāk tika pasludināts par Svēto brīnumdari. Atpūtas diena pie Adrijas jūras tūristu iecienītajā Budvas Rivjērā. Simpātiskā Budvas vecpilsēta. Gleznainais, fjordam līdzīgais Pivas ezers, kuram raksturīga neparasta, zilganzaļa ūdens nokrāsa. Melnkalnes lepnums – tilts pāri Taras kanjonam (UNESCO) un ainaviskā Taras upes ieleja. Melnais ezers Durmitora nacionālajā parkā. Augstu kalnā, aizas malā esošais Ostrogas klosteris (12. gs.) – viena no visapmeklētākajām ortodoksālās baznīcas svētnīcām Balkānos. Skadaras ezera nacionālais parks – kalnu ieskautā putnu paradīze, Vrpazar, Lesendro cietoksnis, zvejnieku ciematiņi – harmoniska, mierpilna ainava. Iespaidīgais Cemi (Kelmend) kanjons Albānijas Alpos, kuru nereti mēdz dēvēt par Albānijas Grand Canyon. Rrapsh serpentīns ir gluži kā Albānijas Troļļu ceļš. Komana ezers un Šalas (Shala) upe – gleznains izbrauciens ar laiviņu pa kalnu ielenkto ezeru un tirkīzzilo upi, līdz klinšu ieskautai un no ārpasaules paslēptai pludmalei. ko mēdz dēvēt par Albānijas Paradīzi vai Albānijas Taizemi. Berate (UNESCO) – 1000 logu pilsēta un viena no skaistākajām pilsētām Albānijā. Osumi kanjons, kuram cauri plūst zaļgana upīte. 1000 pakāpienu pilsēta ar unikālo cietokšņu-māju arhitektūru – Džirokastro (UNESCO). Zilā acs – dabīgs, 50 m dziļš pazemes kalnu avots, kuru ieskauj gleznaina dabas ainava. Butrinta – viens no izcilākajiem antīkā laika (7. gs. p.m.ē.) arheoloģijas kompleksiem (UNESCO). Albānijas galvaspilsēta un kontrastu pilsēta Tirāna. Saranda – dienvidu Albānijas kūrortpilsēta ar tās raksturīgo rosīgo nakts dzīvi. Lielākais un dziļākais ezers Balkānos – gleznainais, kalnu ieskautais Ohridas ezers, kuru dēvē par Maķedonijas jūru. Ohridas pilsēta (UNESCO). Unikālā, apgleznotā Tetovas mošeja – kā no Austrumu pasaku grāmatas.
Lidojums Skopje – Rīga.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Diāna Ozola Buša
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507189 E-pasts: diana@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€965.00

PORTUGĀLE GAR GLEZNAINO OKEĀNA KRASTU

vietu skaits:   2
datums: 14.10. - 21.10.
Skatīt
€975.00

ITĀLIJAS PĒRLES

vietu skaits: >7
datums: 25.09. - 02.10.
Skatīt
€975.00

ATPŪTA MADEIRĀ

vietu skaits:   1
datums: 22.10. - 30.10.
Skatīt
€975.00

ATPŪTA MADEIRĀ

vietu skaits:   5
datums: 29.10. - 06.11.
Skatīt