RIETUMĀFRIKAS EKSOTIKA – SENEGĀLA UN GAMBIJA

Lidojums Rīga – Dakāra un Bandžula – Rīga.
Senegālas galvaspilsēta Dakāra – franču koloniālās ēras ēkas, kolorītie un eksotiskie tirdziņi un 49 m augstais, bronzā lietais Āfrikas renesanses piemineklis. Unikālais rozā nokrāsas sāls ezers Lac Rose – vieta, kur senāk finišēja slavenais Parīzes–Dakāras rallijs. 15.–19. gs. galvenais vergu tirdzniecības centrs Rietumāfrikā Goree sala (UNESCO) – apaļais Fort d’Estrees cietoknis, krāsaino namu vecpilsēta un bēdīgi slavenā Vergu māja. Bandia baobabu mežs – milzīgie baobabu koki ir arī Senegālas simbols, ne tikai Madagaskaras. Degunradžu, žirafu, zebru, antilopju, krokodilu, pērtiķu un citu Āfrikas dzīvnieku fotomedības ar baobabiem bagātajā Reserve de Bandia rezervātā. No Sahāras atpūsts kāpu rajons Lompoul desert – nakšņošana tradicionālajās mauritāņu teltīs un īsa kamieļu izjāde minituksneša ainavā, kas atgādina Mauritāniju.
Tūkstošiem pelikānu, flamingu un 400 dažādu citu putnu sugu apskate Djoudj nacionālajā parkā (UNESCO) – tas ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem putnu rezervātiem pasaulē, kas izvietojies Senegālas upes iekšzemes deltā pie Mauritānijas robežas. Labākais franču koloniālās arhitektūras paraugs Rietumāfrikā – Saint Louis vecpilsēta (UNESCO) – savulaik pirmā franču Rietumāfrikas galvaspilsēta, vēlāk Mauritānijas galvaspilsēta, bet tagad provinciāla Senegālas pilsētiņa, kas izvietojusies uz salas starp Atlantijas okeānu un Senegālas upi. 507 m garais Faidherbe Bridge – 19. gs. Gustava Eifeļa projektētais tilts, kas savieno Saint Louis pilsētu–salu ar kontinentu. Langue de Barbarie – gara smilšu pussala, kas iestiepjas Atlantijas okeānā. Viens no galvenajiem musulmaņu svētceļojumu centriem un skaistākajām mošejām Aizsahāras Āfrikā – Lielā Toubas mošeja. Ferlo apvidus – klasiska Sāhela pustuksneša ainava, pa kuru klejo fulani nomadu cilts ar saviem lopu ganāmpulkiem. Safari brauciens Fathala rezervātā, meklējot dažādus Āfrikas dzīvniekus, tostarp lielāko antilopi pasaulē, Rietumu dižantilopi (Western Giant Eland), kuras atrodas uz izmiršanas sliekšņa. Pastaigas ar lauvām – unikāla iespēja doties pastaigā ar zvēru karaļiem, kas uzauguši Fathala rezervātā. Izbrauciens ar laivu pa plašās Sine-Saloum upju deltas lagūnām, smilšu salām, kanālu labirintiem un mangrovju mežiem, iepazīstot bagāto Rietumāfrikas putnu pasauli. Djiffer zvejnieku ciems ar Senegālai tik raksturīgajām apgleznotajām senegāliešu laivām. Joal-Fadiouth – no gliemežvākiem veidota sala un ciemats, kur brālīgi kopā sadzīvo musulmaņu un kristiešu komūnas. Gambijas galvaspilsēta Bandžula, kas uzcelta uz Svētās Marijas salas – vienas no trim Kurzemes hercogistes bijušajām teritorijām Rietumāfrikā. Par Gambijas Stounhendžu dēvētie Wassu Stone Circles – 11 antīki akmens megalītu apļi, no kuriem lielākie sniedzas 2,5 m augstumā. Izbrauciens ar laivu pa River Gambia nacionālo parku, kur Gambijas upē ir cerības vērot nīlzirgus un krokodilus, bet pie trim Baboon Islands salām – šimpanzes un paviānus. Senais Gambijas vergu centrs Fort James (Jēkaba forta) sala – pirmā Kurzemes hercogistes teritorija Gambijā, kur joprojām var aplūkot kurzemnieku celtā Jēkaba cietokšņa drupas. Hercoga Jēkaba no vietējā Kombo karaļa nopirktā teritorijā esošais Jufureh ciems pasaules atpazīstamību iemantojis kā verga Kunta Kinteh dzimtais ciems slavenā amerikāņu bestsellerā Roots (Saknes). Mērkaķu fotomedības Bijilo Forest parka džungļos. Svētais Kachically krokodilu dīķis, kur vietējie ierodas veikt auglības rituālus, bet ceļotāji samīļot biedējošos krokodilus. Atpūta Atlantijas okeāna apskalotajās Gambijas pludmalēs.


 

Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3195.00

NO ĀFRIKAS KOLORĪTĀKAJĀM CILTĪM LĪDZ LIELĀS RIFTA IELEJAS GLEZNAINĀKAJĀM AINAVĀM – EKSOTISKĀ ETIOPIJA

vietu skaits:   4
datums: 17.11. - 29.11.
Skatīt
€3295.00

LIELAIS RIETUMĀFRIKAS CEĻOJUMS – GAMBIJA UN SENEGĀLA AR BEDIKU ZEMI

vietu skaits: >7
datums: 08.02.2025 - 24.02.2025
Skatīt
€3495.00

TANZĀNIJA – SERENGETI, NGORONGORO, MANJARA UN ATPŪTA ZANZIBĀRAS SALA

vietu skaits:   1
datums: 14.11. - 25.11.
Skatīt
€4495.00

DIENVIDĀFRIKA, SVAZILENDA UN APBRĪNOJAMĀ REINJONAS SALA

vietu skaits:   2
datums: 02.10. - 16.10.
Skatīt