OSMUSĀRE UN HĀPSALU

€130.00
Transports:
datums: 05.06. - 06.06.
ilgums: 2 dienas
vietu skaits: >7
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pirkt tiešsaistē

Savu nosaukumu Osmusāres sala ir aizguvusi no vikingu dieva Odina. Osmusāres salā dosimies atklāt tās aizraujošo vēsturi, daudzveidīgo dabu un skaisto klinšu piekrasti. No Osmusāres dienvidu ostas sākas 4–5 stundu pārgājiens, kura gaitā apmeklēsim gan interesantas vēsturiskas, gan arī dabas vietas, apskatīsim Krokodilu fermu un meklēsim visā pasaulē unikālos Neugrundbretšas laukakmeņus. Gadsimtiem ilgi salas galvenie iemītnieki bija Igaunijas zviedri. Pēc Otrā pasaules kara sala bija slēgta pierobežas zona, kurā atradās padomju militārā vienība. Sala ir neliela, domājams, Osmusāre virs jūras līmeņa pacēlusies pirms 3000 gadiem. Ainavai ir raksturīga glints, brekčijas, plašas oļu vaļņu teritorijas un kadiķu audzes. Hāpsalu ainaviskās vecpilsētas apskate, kuru var iedalīt viduslaiku un 20. gs. sākuma kūrorta zonā. Viduslaiku daļa ir bīskapa pils teritorija ar šim laikmetam raksturīgo ielu tīklu un būvēm. To ietver koka mežģīnēm rotātu kūrorta ziedu laikos celtu ēku josla ar promenādi, Āfrikas pludmali un parkiem. Piekrastes zviedru muzejs, kuru atklājis pats Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs. Iepazīšanās ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā, šī etnosa savdabīgo kultūras mantojumu, apskatot 20 izšūtu paklāju, kuros attēlota Igaunijas zviedru vēsture. Ir attēls, kurā Zviedrijas zemnieki 1345. gadā par 34 sudraba markām iegādājas no Padises klostera Lielo Pakri salu.
Arvo Perta centrs, Arvo Perta daiļrade ir būtiski mainījusi izpratni par mūziku, kā arī ietekmējusi lielu daļu no 20. gadsimta otrajā daļā radītās mūzikas. Šī unikālās arhitektūras ēka ir saskaņā ar Arvo Perta radošo attieksmi un atvērta visiem mūzikas interesentiem. Šeit tiek rīkotas meistarklases, kā arī organizēti augsta līmeņa koncerti. Ekskursija gida pavadībā ir lieliska iespēja aplūkot Arvo Perta manuskriptus un klausīties mūziku.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€130.00

DIENVIDIGAUNIJAS GARŠU KARUSELIS

vietu skaits: >7
datums: 31.07. - 01.08.
Skatīt
€130.00

VED MANI ATKAL UZ MUNAMEĢI! SETU ATBALSIS SADZIRDĒT KOPĀ AR ANDRI PRIEDI

vietu skaits: >7
datums: 02.07. - 03.07.
Skatīt
€130.00

ZIEMEĻIGAUNIJA UN LĀHEMĀ NACIONĀLAIS PARKS

vietu skaits: >7
datums: 28.07. - 30.07.
Skatīt
€129.00

KURZEMES PIEKRASTE KOPĀ AR JANĪNU KURSĪTI UN GINTU ŠĪMANI

vietu skaits: >7
datums: 24.07. - 25.07.
Skatīt