RIETUMIGAUNIJAS DABAS VILINĀJUMS

Rīsas pastaigu taka Soomā nacionālajā parkā. Pārgājiens pa dēļu laipām gleznainajā Rīsas purvā. Uz brīdi ielūkosimies Soomā nacionālā parka apmeklētāju centrā. Soomā daudzveidīgā daba, savdabīgais tiltiņš, laivu kultūra un pieci gadalaiki ir padarījuši šo vietu ļoti populāru.
Nedaudz pašūposimies uz Jēsū iekārtā tilta. Tilts ir teju 70 m garš un atrodas skaistā vietā, kur Navesti upe ietek Pērnavas upē. Tori Elles ala – stāvā upes krastā meklēsim noslēpumainu alu. Matsalu nacionālais parks – slavens kā putnu vērošanas vieta. Matsalu savdabīgās ainavas veido pļavas un meldrāji, palieņu pļavas, krastmalas ganības un kaļķakmens grunts pļavas, vecas zvejnieku būdiņas un putnu vērošanas torņi. Dosimies pa pastaigu taku uz skatu torni. Pavasaros šeit var baudīt īstu dabas koncertzāli – neskaitāmo putnu koncertu. Penijas muiža – Matsalu nacionālā parka informācijas centra apmeklējums. Izbaudīsim kaimiņzemes jūras piekrasti, izejot nelielu posmu no 1200 km garās Jūrtakas. Civilizācijas neskartā un mazapdzīvotā apkārtne piesaista dabas mīļotājus Nevas piekrastes zonā. Te ir vairākas dabas takas, kur mijas priežu meži Nevas upes līkločos un purvainas vietas, no dziedošām smiltīm līdz akmeņainiem līčiem. Apskatīsim Pirmā pasaules kara laikā izbūvēto akmeņiem bruģēto ceļu. Rummu karjers jau gadiem ir bijis Vasalemmas marmora atradnes vieta. Kā galvenais darbaspēks šeit tika izmantoti Murru cietuma ieslodzītie. Cietuma likvidācijas dēļ tika pārtraukts darbs karjerā, kā arī izslēgti sūkņi, kas to uzturēja sausu. Ūdens līmenis šeit cēlās tik ātri, ka zem ūdens palika liels raktuvju ekskavators, ēkas un cits inventārs, kas kopā ar izcili skaidru ūdeni veido unikālu zemūdens muzeju un paradīzi peldētājiem un nirējiem. Apkārt esošie izskalotie stāvie uzbērumu kalni un tirkīzzilais ūdens rada sirreālistisku skatu. Tabasalu ainaviskā taka sākotnēji ved pa stāvkrastu, tad pa akmens trepēm nolaižas līdz jūras krastam. Varbolas pilskalns – viens no lielākajiem un iespaidīgākajiem Igaunijā. Lometsa dižkoku ēnā uz dabīgas dolomīta pakāpes izveidotais 576 m garais valnis ir 2–5 m augsts.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€94.00

GLEZNAINĀ LATGALE UN AUKŠTAITIJA EZERU ATSPULGOS

vietu skaits: >7
datums: 17.07. - 18.07.
Skatīt
€95.00

UZ RUCAVU UN BĀRTU KOPĀ AR INESI ROZI

vietu skaits: >7
datums: 03.07. - 04.07.
Skatīt
€95.00

TUVĀK GALOTNĒM, TUVĀK ZVAIGZNĒM!

vietu skaits: >7
datums: 19.06. - 20.06.
Skatīt
€95.00

DIENVIDLIETUVAS DABAS VILINĀJUMS

vietu skaits: >7
datums: 07.08. - 08.08.
Skatīt