LATGALES VEIKSMES STĀSTS

€110.00 Izpārdots
Transports:
datums: 11.09. - 12.09.
ilgums: 2 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Kas gan būtu Latgale bez baznīcām, ezeriem un pauguriem, šmakovkas un Latgolys špeka un, protams, bez sirsnīgiem un stipriem ļaudīm! Šis būs stāsts par cilvēcīgo – par saimniekiem, kas dara, jo grib, lai būtu labāk, un to, cik daudz mēs varam, dzīvojot kaut vai lauku viensētā vai mazā ciematā. Izrādās, nevajag jau neko daudz – tikai gribēt un darīt!
Saimniecība Obelisk Farm, kas nodarbojas ar kaņepju audzēšanu ne tikai kulinārijai, bet galvenokārt industriālām vajadzībām. Īdeņa – Latgales zvejnieku ciems Lubāna krastā. Senais pilskalns, sēta ar niedru jumtiem, zivju zupa un kūpinātas zivis pusdienās.  Lūznavas muiža ir kā Fēnikss, kas atdzimis no pelniem, – tā priecē gan ar ārējo veidolu un interjeru, gan kultūras aktivitātēm. Siera darbnīcas Juri saimnieki labi pierāda, ka dzīve laukos var dot ne tikai gandarījumu, bet arī ienākumus. Izslavēto sieru degustācija. Zīmols Latgolys špeks jeb Latgales speķis ir atzinīgi novērtēts gan vietējā tirgū, gan arī ārzemēs. Tikšanās ar Latgales speķa vīru, kā vietējie dēvē Andri Mejeru, kurš, prezentējot savu produkciju gan tālajā Briselē, gan vietējā tidziņā ar stingru pārliecību saka: ja būs stipri amatnieki, tad būs stipra Latgale, un, ja Latgale būs stipra, tad būs stipra arī Latvija! Latgolys šmakovkys dedzinātava, kurā iespējams iepazīties ar brūvēšanas tradīcijām, kas Malnavā dzimušas jau 19. gs. sākumā. Vietējais uzņēmējs Jānis Krivtežs te ne tikai attīsta savu biznesu, bet arī pulcina uzņēmīgus cilvēkus ap sevi. Malnavas muiža, bunkuru un muižas parka apskate.  Ciemošanās īstā ceplī un pie podniekiem. Iespēja vērot Latgales keramikas tapšanas procesu. Stāstījums par Latgales keramikas vēsturi un mūsdienu tendencēm. Zemnieku saimniecība Liepkalns, kas audzē dažāda veida bioloģiskos graudaugus. Izaudzētais tiek pārstrādāts un fasēts turpat uz vietas saimniecībā. Te jūs atradīsiet dažādu BIO miltu produkciju un pat zaļo griķu un zirņu makaronus. Sarunas par veselīgu uzturu un BIO lauksaimniecību, kā arī baudīsim griķu vafeles un putru. Gunāra Igauņa mūzikas instrumentu muzejs, kur skatāmi vairāk nekā 100 dažāda veida instrumenti, kas pēdējo 120 gadu laikā tika spēlēti Latvijas teritorijā: akordeoni, ermoņikas, garmoškas, bajāni, kokles, cītaras u. c.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€105.00

SĀMSALA AR SPA

vietu skaits: >7
datums: 20.11. - 21.11.
Skatīt
€99.00

RAIBIE RUDENS SVĒTKI DIENVIDLIETUVĀ

vietu skaits:   2
datums: 25.09. - 26.09.
Skatīt
€85.00

TALLINA UN APKĀRTNE

vietu skaits: >7
datums: 11.12. - 12.12.
Skatīt
€74.00

LIETUVAS ČETRAS GALVASPILSĒTAS

vietu skaits: >7
datums: 23.10. - 24.10.
Skatīt