SKANOŠĀ ZEMGALE KOPĀ AR ĒRĢELNIECI ILONU BIRĢELI UN DZIEDĀTĀJU ANETI VIĻUMU

Ceļojums pa Zemgales baznīcām, ne tikai pievēršot uzmanību to arhitektūrai un vēsturei, bet īpaši izceļot nelielo baznīciņu interjeru un ērģeles, jo katrā no tām ir kas savdabīgs un unikāls. Iespēja baudīt nelielus ērģeļmūzikas koncertus izcilas Latvijas ērģelnieces izpildījumā, salīdzināt dažādo ērģeļu skanējumu.
Kalnciema-Klīves baznīca
– celta (1855) pēc Kurzemes guberņas arhitekta Emīla Štrausa būvprojekta. Baznīcas ievērojamākā kultūrvēsturiskā vērtība ir izcilās ērģeles, ko 1934. g. izgatavojis ievērojamais latviešu ērģeļu būvētājs Andrejs Sūnāklis. Būtiski, ka, pateicoties draudzes nepārtrauktai darbībai savā dievnamā (arī padomju laikā!), interjers saglabājies pilnībā autentisks, ieskaitot pat to, ka ērģeles vēl aizvien darbināmas tikai ar plēšu paminu, bez elektromotora. Zaļenieku luterāņu baznīca pēc hercoga Gotharda Ketlera rīkojuma būvēta ap 1571. g. Tagadējās mūra baznīcas celtniecība pabeigta 1872. g. Tumšā ozolkoka apdare rada ļoti interesantu un savdabīgu akustiku – skaņas nevis izplūst, kā tas notiek baznīcās ar augstām griestu velvēm, bet gan tiek slāpētas un teju vai uzsūktas baznīcas koka dēļos. Baznīcā ir saglabājušās vecās ērģeles, kuras 1862. gadā uzbūvējis P. K. Hermanis. Augstkalnes–Mežmuižas baznīca ir viena no vecākajām baznīcām Zemgalē. Ap 1490.–1530. gadu Mežmuižā klejojošie mūki uzcēluši koka lūgšanu namu. Tur sludināja un aicināja ļaudis pieņemt katoļu ticību. 1590. gadā ar bruņinieku ordeņa lēmumu uzcēla mūra baznīcu. Priedulas luterāņu baznīca celta 16. gs. beigās pēc Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera pavēles. Priedulas baznīca ir ievērojama ar 17. gs. interjera priekšmetiem – bikts solu un altāri, kā arī 18. gs. kanceli. Pie baznīcas atrodas Priedulas viduslaiku kapsēta. Tur redzami savdabīgi kapu pieminekļi no šūnakmens. Olaines Sv. Elizabetes evaņģēliski luteriskā baznīca celta (1753) kādreizējās koka baznīcas vietā pēc J. H. Giterboka projekta. Atjaunota 1926. gadā pēc arhitekta A. Raistera projekta.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€38.00

GAR DAUGAVAS KRASTIEM UN AR VIKINGU LAIVU PA DAUGAVU

vietu skaits: >7
datums: 29.05.
Skatīt
€38.00

RŪJIENAS PUSĒ PĒC SALDĒJUMA UN ZEMENĒM

vietu skaits: >7
datums: 03.07.
Skatīt
€38.00

ADVENTES SMARŽAS UN GARŠAS ZEMGALĒ

vietu skaits: >7
datums: 11.12.
Skatīt
€37.00

NO PURVA LAIPĀM LĪDZ MARSA KANJONIEM LIETUVĀ

vietu skaits: >7
datums: 29.05.
Skatīt