PA KOLUMBA PĒDĀM 4 – FLORIDA UN KARĪBU KRUĪZS AR HAITI ...

AR LOGA KAJĪTĒM! Ekskursijas iekļautas cenā!
Ierobežoto vietu dēļ iesakām pieteikties līdz 15. jūlijam!

Lidojums Rīga – Maiami – Rīga.
Floridas štata visekstravagantākā un bohēmiskākā pilsēta Maiami. Krāšņākā villa ASV – 16. gs. stilā celtā Vizcaya Villa. Unikālā un daudzveidīgā ekosistēma vienā no labākajiem nacionālajiem parkiem ASV – Everglades. Izbraucieni ar Airboat laivām pa Evergleidsas iekšējo lagūnu un purvu, kurā sastopama liela putnu daudzveidība un lielākā aligatoru koncentrācija pasaulē. Safari izbrauciens ar speciāliem bagijiem pa Lielo ciprešu rezervātu, meklējot Floridas dzīvnieku pasaules pārstāvjus. Latviešu emigranta Edvarda Liedskalniņa utopiskā Koraļļu pils, kur laika posmā no 1923. līdz 1951. g. mākslinieks izgreba vairāk nekā 1100 tonnas koraļļu. Gabaliņš no Karību salām uz Amerikas zemes – Key West – vistālākā saliņa Florida Keys tropisko salu arhipelāgā ar baltām smilšu pludmalēm, palmām, Karību arhitektūras stilā celtiem namiem un bohēmisku gaisotni. Daudzās Holivudas filmās iemūžinātais Overseas Highway – viens no neparastākajiem ceļiem pasaulē, kas sastāv no vairākiem ļoti gariem tiltiem un, vedot pāri Atlantijas okeānam, savieno Maiami ar Key West. Slavenais Kenedija Kosmosa centrs, kas kalpo gan kā NASA galvenais štābs, gan kā labākā vieta pasaulē, kur mums, mirstīgajiem, ielūkoties kosmosa industrijas aizkulisēs: Astronautu slavas zāle, Raķešu dārzs, Astronautu memoriāls, Apollo 14 kosmosa kapsula, Saturn V raķete, kosmosa kuģis Atlantis, raķešu palaišanas laukums u.c. Kristāldzidrie Silver Springs avoti. Unikāls piedzīvojums, kas iespējams tikai Floridā – izbrauciens ar laivu pa Crystal River upi, kur Three Sisters avotu dzidrajos ūdeņos mājo prāva lamantīnu kolonija, snorkelēšana un peldes ar savvaļas Vestindijas lamantīniem, sauktiem arī par jūras govīm. Brīvais laiks atpūtai Miami Beach.
Puertoriko galvaspilsēta un otra vecākā pilsēta Rietumu puslodē Sanhuana: simpātiskā koloniālā stila vecpilsēta ar ieliņu labirintu, 16. gs. San Felipe El Morro cietoksnis, gubernatora rezidence La Fortaleza, rātsnams, San Jose baznīca un otra vecākā katedrāle Jaunajā pasaulē – San Juan Baustista.
1502. g. Kolumba atklātā Sentlūsija (St. Lucia) – viena no skaistākajām salām Karību jūrā, kuras ikoniskās Piton dvīņu smailes kļuvušas par simbolu visam reģionam. Sēra vulkāns La Soufiere un krāteri ar dubļu vannām un burbuļojošiem avotiem, Dimantu dārzs ar ūdenskritumu, kurš atspīd dažādās nokrāsās, un Francijas karaļa karstie avoti, kuros veldzējusies Napoleona Žozefīne. Lietusmežiem un vulkāniem bagātā St. Kitss sala, ko Kolumbs sākotnēji nodēvēja savā vārdā – par Svētā Kristofera salu.
Sentmartēna – sala, kuru sadala divas valstis, Francija un Nīderlande lepojas ar savām pludmalēm un īpaši ar amizanto Lidmašīnu pludmali, kur lielie airbusi laižas pāri atpūtnieku galvām. Antigva jeb Santa Maria de la Antigua, kā to Kolumbs nodēvēja, atklājot salu 1493. g. 17. gs. un 18. gs. Britu impērijas flotes štābs Karību salās – Angļu osta un Admirāļa Nelsona doki – viena no nozīmīgākajā koloniālā perioda liecībām visā reģionā.
Haiti – visnabadzīgākā zeme Karību jūras baseinā, tomēr ar visbagātāko kultūrvēsturisko mantojumu, kas paņemts UNESCO paspārnē. Haiti revolūcijas un neatkarības cīņu simbols – Citadelle Laferriere – ne tikai lielākais cietoksnis Karību salās, bet arī ar tā iespaidīgo novietojumu, pašā kalna virsotnē neviens forts Rietumu puslodē nespēj sacensties. Sans Souci pils – Haiti karaļa Henrija I celtā pils bija gluži vai Karību Versaļa, kas pārsteidza ārzemju ciemiņus ar savu krāšņumu, tomēr 1842. g. zemestrīce pielika punktu greznajam dzīvesveidam aiz sevis atstājot tikai fotogēniskas pils drupas.

Nākamā grupa ne agrāk kā 2024. gadā!


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3395.00

SENĀ INKU ZEME PERU AR VARAVĪKSNES KALNU

vietu skaits: >7
datums: 15.10. - 28.10.
Skatīt
€3975.00

ARGENTĪNA UN BRAZĪLIJA AR IELŪKOŠANOS ČĪLĒ UN URUGVAJĀ

vietu skaits: >7
datums: 15.11. - 28.11.
Skatīt
€3295.00

PIEDZĪVOJUMI CENTRĀLAMERIKĀ – GVATEMALA AR ACATENANGO VULKĀNU UN IELŪKOŠANOS HONDURASĀ UN BELIZĀ

vietu skaits: >7
datums: 12.03.2022 - 26.03.2022
Skatīt
€3095.00

DIENVIDKOREJA UN TAIVĀNA...AR IELŪKOŠANOS JAPĀNĀ

vietu skaits: >7
datums: 10.04.2022 - 24.04.2022
Skatīt