NO KAUKĀZA KALNIEM LĪDZ KASPIJAS JŪRAI - NEIZZINĀTĀ IRĀNA, AZERBAIDŽĀNA, ARMĒNIJA UN GRUZIJA

Nākamā grupa ne agrāk kā 2023. gadā!
Lidojums Rīga – Baku un Tbilisi – Rīga.
Irānas Azerbaidžānas galvaspilsēta Tabriza – leģendām apvīta Zīda ceļa pilsēta, kas slavena ar Zilo mošeju un pasaulē lielāko viduslaiku bazāru. Irānas Kapadokija – Kandovan ciems, kur mājas izkaltas skursteņu formas klinšu sienās. Orumieh – visneparastākais no Irānas daudzajiem sāls ezeriem. Krāsanie jeb Varavīksnes kalni – pakalni, kas iekrāsojušies visdīvainākajās krāsas, gluži kā dabas radīta Mākslinieku palete. Kopš seniem laikiem Ardabila bijusi vadošais ekonomiskais centrs mūsdienu Rietumirānas teritorijā,  kuras augstvērtīgie zīda un paklāju izstrādājumi bija iecienīti tālu ārpus impēriju robežām. Antīkie tilti, Austrumu pirtis un plašais bazārs joprojām atgādina par Zelta laikiem, bet īstais Ardabilas magnēts ir UNESCO sarakstā iekļautais šeiha Safi-ad-din mauzolejs (14.gs.) – viena no krāšņākajām un nozīmīgākajām Irānas būvēm.
Azerbaidžānas galvaspilsēta Baku – vienīgā nocietinātā vecpilsēta Kaukāza zemēs, kuru ieskauj viduslaiku mūris, bet tā iekšpusē patvērušās mošejas, medreses, Austrumu pirtis, Shirvan Shah pils komplekss un šauru ieliņu labirints, kas kalpoja par skatuvi slavenajā filmā Briljanta roka. Baku modernā arhitektūra. Zoroastrisma un mūžīgās uguns svētvieta – Ateshgah uguns templis. UNESCO sarakstā iekļautajie neolīta perioda klinšu zīmējumi un gravējumi Gobustan nacionālajā parkā. Neparastākais Azerbaidžānas dabas veidojums – Gobustan dubļu vulkāni – lielākais dubļu vulkānu lauks uz Zemes. Mūzīgi degošais kalns Yanar Dag.
Ararats (5161 m v.j.l.) ir tik iespaidīgs, ka tā sniegoto cepuri var redzēt no trīs dažādām valstīm. Sevana ezers ir lielākais Armēnijā un viens no augstākajiem pasaulē – tas atrodas gandrīz 2000 m v.j.l. Khor Virap klosteris ir būvēts vietā, kur 12 gadus par savu ticību dziļā akā ticis turēts Svētais Gregorijs. Mūsdienās nozīmīga svētceļojumu vieta. Konjaka rūpnīcas Ararat apmeklējums un degustācija. Garni templis – pagānisks dievnams, kas ir viens no hellēnisma kultūras izcilākajiem pieminekļiem Armēnijā. Tas bija veltīts Heliosam – romiešu Saules dievam. Simfonija akmenī (Sympfony of Stones) – "bazalta ērģelēm" piepildītais Melnais kanjons labi paslēpies pie Garni tempļa. 5. gs. klintī cirstais Gegharda klosteris celts sastāv no viena virszemes un trim pazemes dievnamiem. Tatev spārni – ceļš gaisa vagoniņā pār Vorotan aizu, Haldzor kalnu ciematu un Tatev klosteri. Goris – Kaukāza mazā Kapadokija ar skursteņa formu klintīm. Zvarnota katedrāles pamatu vieta un atlikušās kolonnas ļauj nojaust tās varenību un skaistumu uz lielā un mazā Ararata kalnu fona. Ečmiadzina – viena no vecākajām kristiešu baznīcām pasaulē. Tā būvēta 303. gadā virs pagānu uguns altāra. Saukta arī par Armēnijas Vatikānu, kur var apskatīt Jāņa Kristītāja mirstīgās atliekas, Noasa šķirsta dēli un vēl citas relikvijas. Par Armēnijas Stounhendžu sauktā Zorats Karer – viens no vecākajiem megalītu kompleksiem pasaulē. Gruzijas galvaspilsēta Tbilisi. Abanotubani rajons ar 19. gs. Austrumu stila dzīvojamām mājām un sērūdeņraža avotiem-pirtīm. Pārgājiens Kaukāza kalnos uz Gergeti baznīcu (2800 m v.j.l.), skati uz Kazbegi kalnu (5033 m v.j.l.). Gleznainā Truso ieleja ar iespaidīgiem dabas skatiem, senajiem torņiem, minerālūdens avotiem, neparasto šampanieša baseinu, krāsu bagātību un formu dažādību travertīnos.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1875.00

ISLANDES LIELAIS LOKS

vietu skaits:   1
datums: 18.07. - 25.07.
Skatīt
€1875.00

ISLANDES LIELAIS LOKS

vietu skaits: >7
datums: 06.08. - 13.08.
Skatīt
€2095.00

ARĀBIJAS KRUĪZS II: KATARA, BAHREINA UN ARĀBU EMIRĀTI – DUBAIJA UN ABŪ DABĪ AR SIR BANI YAS SALU

vietu skaits: >7
datums: 21.01.2022 - 31.01.2022
Skatīt
€1525.00

SENĀ PERSIJA

vietu skaits: >7
datums: 17.10. - 26.10.
Skatīt