VĒSTURISKO ĒRĢEĻU SVĒTKI UGĀLĒ UN ZIEDU SIMFONIJA KURZEMĒ

€39.00 Izpārdots
Transports:
datums: 07.08.
ilgums: 1 diena
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

 Vasaras krāšņākajā pilnbriedā, pie klausītājiem jau ceturto gadu atgriezīsies Vēsturisko ērģeļu svētki Latvija – ērģeļu zeme. Ik gadu gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem svētki dāvā neatkārtojamu iespēju apceļot Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, kā arī apzinot valsts kultūrvēsturisko lepnumu.
Sešos koncertos Cesvainē, Rīgā, Nautrēnos, Ugālē, Sesavā un Kalnciemā klausītāji tiks iepazīstināti ar visbagātīgāko ērģeļmūzikas repertuāru, sākot ar baroka laikmeta ģēniju paraugiem, līdz pat mūsdienu latviešu komponistu ērģeļtembra atklājumiem, turklāt svētku noslēguma koncertā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Andreja Selicka himna ērģelēm un vijolei Križini. 25. jūlijā Cesvaines Luterāņu baznīcā pasaules un latviešu ērģeļmūzikas skaistākas lappuses atklās ērģelnieks Aigars Reinis un čellists Ivars Bezprozvanovs, 26. jūlijā Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā programmā Baltā nakts muzicēsērģelniece Ilona Birģele un vijolniece Paula Šūmane, bet 2. Augustā Nautrēnu Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā uzstāsies ērģeļu duets RIGA ORGANUM DUO.7. augustā Ugāles luterāņu baznīcā senās mūzikas noslēpumus atklās ērģelniece Larisa Bulava, 8. augustā Sesavas luterāņu baznīcā satiksies ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja un soprāns Viktorija Pakalniece, bet 9. augustā Kalnciema – Klīves luterāņu baznīcā norisināsies svētku noslēguma koncerts ar ērģelnieces Ilonas Birģeles, soprāna Ilzes Grēveles-Skaraines un vijolnieces Paulas Šūmanes piedalīšanos.
Katrā koncertā klausītājus gaidīs ērģelnieku sagatavota ievadlekcija par vēsturiskajām ērģelēm un to kultūru Latvijā, bet pēc koncertiem visi interesenti ērģelnieku un ērģeļmeistaru klātbūtnē varēs paši izmēģināt un pārliecināties par varenā instrumenta skanējumu. Arīdzan pirmo reizi, sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, dievnamos tiks rīkota audzēkņu foto izstāde Latvija – ērģeļu zeme. Tā būs vienlaikus izglītojoša un elpu aizraujoša iepazīšanās ar Latvijas varenākajiem mūzikas instrumentiem. Uz tikšanos Ceturtajos Vēsturisko ērģeļu svētkos Latvija – ērģeļu zeme!
 
  • Daces Lukševicas daiļdārzs – diplomētas ainavu arhitektes veidots daiļdārzs Tukumā. Ar plašu augu kolekciju, īpašs pārsteigums hostu cienītājiem teju 100 dažādības! Augustā apmeklētājus priecēs kuplās hortenziju ziedu kupenas
  • Rožu kolekcijas dārzs - rožaudzētava Rozītes - Dailas un Bruno Trubiņu lolojums. Ar rožkopību šeit nodarbojas jau trešajā paaudzē. Trubiņu ģimene audzē un atlasa kolekcijai tikai skaistākās un izturīgākās rožu šķirnes, jaunākos stādus iegādājoties gan lielākajās Eiropas rožu stādaudzētavās, gan pie labākajiem Latvijas rožkopjiem. Interesentiem te aplūkojamas aptuveni 400 rožu šķirņu.
  • Spāres muiža – stāsti par baroniem Grotusiem, Keriju, Andrievu Niedru  un Jāni Rozentālu. Meistarosim un ēdīsim slīcinātos kliņģerus, klāt piedzerot vietējo kafiju.
  • Ugāles Aptieka – muzejs, kas atvērta 1895.gadā. Tā praktiski bez pārtraukuma darbojas jau 125.gadu. Aptiekā ierīkots neliels privātmuzejs, kurā apskatāmi aptiekas vēstures priekšmeti - dokumenti, izkārtnes, fotogrāfijas un aptiekas trauki, svari un ierīces zāļu gatavošanai.
  • Ugāles luterāņu baznīca celta 1694. gadā un tā lepojas ar Latvijā vecākajām ērģelēm (1697–1701). Baznīcas galvenā vērtība ir 18.gs. baroka stila interjers ar smalkiem kokgriezumiem
  • 19.00 Senās mūzikas koncerts Ugāles luterāņu baznīcā kopā  ērģelnieci Larisu Bulavu.
    Programmā: Georgs Bēms, Dītrihs Bukstehūde, Johans Sebastiāns Bahs, Antonio Vivaldi…

Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€40.00

LATERNU FESTIVĀLS, KARAMELES UN ŠAUĻI

vietu skaits: >7
datums: 12.12.
Skatīt
€36.00

ĶIRBJI, ŠOKOLĀDE UN ZVAIGZNES KURZEMĒ

vietu skaits: >7
datums: 10.10.
Skatīt
€36.00

ZIEMASSVĒTKU PASAKA PIEBALGĀ

vietu skaits: >7
datums: 12.12.
Skatīt
€35.00

TARTU skolēnu brīvdienās

vietu skaits: >7
datums: 24.10.
Skatīt