MUĻĶU ZEME UN KIHNU SALA

€132.00
Transports:
datums: 29.08. - 30.08.
ilgums: 2 dienas
vietu skaits:   7
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pirkt tiešsaistē

Mulks ir cilvēks no Dienvidigaunijas Mulgimā (Mulklandes) teritorijas, kas stiepjas cauri Viljandi, Pērnavai un Valgai. Lai arī jēdziens "mulks", iespējams, cēlies no latviešu valodas vārda "muļķis", vēsturiski Mulgimā iedzīvotāji bijuši bagāti, izglītoti un bieži ieņēmuši ietekmīgu stāvokli sabiedrībā. Šodien daudzas no valstī slavenām personībām, ieskaitot eksprezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu, par mājām sauc Mulgimā.

Karksi Nuia – Mulgimā mazpilsētā uzzināsim par novada vēsturi un tradīcijām, dzīvi agrāk un tagad. Braucot lejā pa serpentīnu virs Karksi ezera, acu priekšā iznirst Karksi pilskalns. Tepat atrodas vietējais Pizas tornis – Karksi Sv. Pētera baroka stila baznīca, kuras tornis ievērojami sašķiebies. Muļķu zemes cienasts Muulgi krodziņā, nobaudot arī vietējo mulgipuder– pēc senām receptēm gatavotu maltīti, ko iecienījis pat Igaunijas eksprezidents! Iepazīsimies ar Mulgimā tautastērpiem, kas ilgi saglabāja vecās iezīmes. Melno Mulgu novada tautastērpa svārki ir pazīstami visā Igaunijā arī mūsdienās. Hallistes luterāņu baznīca ir viena no Igaunijas skaistākajām un interesantākajām baznīcām. Baznīca lepojas ar dievnamos reti sastopamu melnu griestu krāsojumu. Hallistes baznīca ir Igaunija eksprezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa dzimtās vietas baznīca. Te viņš apņēmis latvju sievu – Ievu. Eisu muiža celta agrā klasicisma stilā, un angļu stilā veidotais muižas parks terašu veidā aizvijas līdz ezeram. Pērnavas vecpilsētas apskate, pastaiga caur sakoptajiem parkiem līdz jūrai. Kihnu – jauki mājīga un tajā pašā laikā eksotiska sala, te tautastērpus valkā katru dienu un savu goda vietu ir saglabājuši vecmāmiņu unikālie rokdarbi. Iespēja ieskatīties igauņu dzīvesstilā un paražās, sastapt kolorītos motociklistus, kas jau kļuvuši par neoficiālo salas simbolu. Kihnu salas kāzu un svētku tradīcijas ir ierakstītas pat UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Tikšanās ar folkloras kopu, priekšstati par vietējām tradīcijām un rokdarbiem, dziedājumi un rotaļas. Saliņas apskate braucienā ar kravas automašīnu, klausoties vietējā gida stāstījumu latviešu valodā. Kihnu baznīca, muzejs, kurā var gūt ieskatu unikālajās kāzu tradīcijās. Launaga pikniks pie dabas (nojume) ar kūpinātām zivīm. 


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€130.00

ČURĻOŅA IMPRESIJAS DRUSKININKU APKĀRTNĒ KOPĀ AR IEVU ROZENTĀLI

vietu skaits:   6
datums: 21.08. - 23.08.
Skatīt
€120.00

RIETUMIGAUNIJAS MUIŽU LEĢENDAS

vietu skaits: >7
datums: 26.09. - 27.09.
Skatīt
€115.00

NO ZVAIGZNĒM LĪDZ PAZEMES PIEDZĪVOJUMIEM AR BĒNIEM

vietu skaits: >7
datums: 22.08. - 23.08.
Skatīt
€115.00

ZIEMEĻIGAUNIJAS GREZNĀS MUIŽAS

vietu skaits: >7
datums: 19.09. - 20.09.
Skatīt