RIETUMIGAUNIJAS MUIŽU LEĢENDAS

€120.00
Transports:
datums: 26.09. - 27.09.
ilgums: 2 dienas
vietu skaits: >7
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pirkt tiešsaistē

1913. gadā Igaunijā bija 1245 muižas. Šīs arhitektūras pērles Igaunijas ainavā laika gaitā ir saglabājušās un saglabā atmiņu par pagātni. Katrai muižai ir bijušas savas dienas un nedienas... Katrai ir savs stāsts.
Kāds? Nāc un noskaidro, jo tevi gaida zeme ar tūkstoš muižām!
Allikukivi Vīna muižas apmeklējums – kādreizējās zīda un tekstila fabrikas direktora savrupmājā tagad ražo vīnus no vietējām ogām un augļiem. Muižas saimnieces radītie dzērieni gadu gaitā tikuši atzīti Igaunijas vīnu konkursos. Saimnieki aicinās jūs uz lielo muižas balkonu nobaudīt dzērienus, kā arī laipni iepazīstinās ar vīnu gatavošanas procesu, muižas vēsturi un leģendām. Testamā muiža tiek datēta ar 1876. gadu. Šīs muižas vecākajā daļā ir saglabājusies telpa ar manteļskursteni. Muižas lepnums ir griestu un sienu gleznojumi, kas priecē mākslas mīļotāju acis un dvēseli. Muižu apjož skaists parks, kas ir 19. gadsimta otrās puses parku filozofijas spožs paraugs. Oidremā muižas ļaudis laipni piedāvā pašmāju ēdienus, kuru gatavošanā saimniece ir ielikusi gabaliņu sava sirds siltuma. Visus ēdienus gatavo no vietējiem pārtikas produktiem. Ungru pils. Mūsdienās drupās esošā Ungru pils bija viena no iespaidīgākajām neobaroka ēkām Igaunijā, lai gan pils nekad netika pabeigta. Pili raksturo sarežģīts plānojums un daudzas barokālas jumta izbūves. Interesanti, ka Ungru pils bija Vācijas Merseburgas pils gandrīz precīza kopija. Brīnišķīgā vietā starp mežiem un laukiem ir paslēpusies Padises muiža. Šis skaistais dabas nostūris ar tā seno pakalnu nocietinājumu un vēsturisko konventu tagad var lepoties arī ar gandrīz pilnībā renovēto muižu. Muižā ir izveidota viesnīca un restorāns. Fotopauze pie varenajām Padises klostera drupām. Vasalemmas muiža – labi saglabājusies gotiskā stila muiža celta (1893. g.) no vietējā dolomīta jeb tā saucamā Vasalemmas marmora. No 1919. gada līdz šodienai angļu stila muižas ēkā ar astoņu šķautņu torni, zelmiņiem un augstiem arkas logiem darbojas pamatskola. Kungu māja tikusi izmantota filmās kā angļu villa. Kumnas muiža – viena no Igaunijas skaistākajām muižām, kurā atradies arī viens no pirmajiem Igaunijas tenisa klubiem. Šodien muižā var aplūkot Igaunijas vēsturisko karšu un grafikas kolekciju un baudīt baltvācu mākslinieku darbus. (4 EUR).
Mājupceļā kafijas pauze krodziņā Rūnaverē, kas atrodas bijušās muižas pasta ēkā. Ēkā ir saglabājies istabas lieluma manteļskurstenis. Šeit jūs varat redzēt piemiņas zīmi Krievijas rublim.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€115.00

UZ ZIEMEĻIGAUNIJU AR BĒRNIEM

vietu skaits: >7
datums: 08.08. - 09.08.
Skatīt
€115.00

NO ZVAIGZNĒM LĪDZ PAZEMES PIEDZĪVOJUMIEM AR BĒNIEM

vietu skaits: >7
datums: 22.08. - 23.08.
Skatīt
€115.00

ZIEMEĻIGAUNIJAS GREZNĀS MUIŽAS

vietu skaits: >7
datums: 19.09. - 20.09.
Skatīt
€125.00

PALANGA UN KURŠU KĀPA AR BĒRNIEM

vietu skaits: >7
datums: 04.07. - 05.07.
Skatīt