PA JŪRTAKU KURZEMES KRASTĀ

€90.00 Izpārdots
Transports:
datums: 04.07. - 05.07.
ilgums: 2 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Jūrtaka ir daļa no garās distances pārgājienu maršruta E9 gar Baltijas jūras piekrasti. Latvijā tā sākas pie  Lietuvas–Latvijas robežas Nidas ciemā un finišē pie Tallinas ostas Igaunijā. Kopējais Jūrtakas garums: ~ 1200 km (~ 1 500 000 soļu), tostarp Latvijā – 580 km, Igaunijā – 620 km. Dosimies izbaudīt kaut nelielu daļu no šīs takas, vērojot daudzveidīgo ainavu, meklējot dzintarus un klausoties dziedošās smiltis zem kājām.

Pāvilosta ar savu mazpilsētas šarmu, ostas rosība un kūpinātu zivju smaržu. Ziemeļaustrumos no Pāvilostas ir apskatāmas izcilas pelēko kāpu ainavas, bet jau dažus kilometrus tālāk sākas viens no skaistākajiem Jūrtakas posmiem ar izciliem stāvkrastiem vairāk nekā 20 km garumā. Interesantākās stāvkrastu ainavas ir redzamas pie Strantes, Ulmales un Rīvas ietekas. Daudzviet krasta nobrukumu lejasdaļā vasarā zied orhidejas. Jūrkalnē un tās apkaimē var vērot divus saulrietus – pirmo no pludmales, bet otru – īsu mirkli vēlāk – no stāvkrasta augšas. Jūrkalnes stāvkrasts – viena no gleznainākajām jūras piekrastēm Latvijā ar klusu, civilizācijas neskartu pludmali un līdz pat 20 metru augstu stāvkrastu. Te arī novērojama lielākā krasta erozija – tieši no šīs apkārtnes ir izskalots tik daudz, cik visā Latvijā kopumā. Spēcīgu vētru laikā krasts ievērojami atkāpjas, pat par vairākiem metriem gadā. Sārnates apkaimē vēl ir redzams Baltijas jūras stāvkrasts, kas ziemeļu virzienā pamazām kļūst zemāks, un to nomaina noskalots priekškāpu valnis. Starp Vendzavām un Užavas bāku gar jūras krastu ir novērojami Latvijai neparasti skati, kas atgādina smilšaini akmeņainus tuksnešus ar nabadzīgu veģetāciju, – bijušās Padomju armijas poligons. Šeit un arī aiz Užavas bākas bijušo poligonu teritorijās mūsdienās ir redzamas pelēkās kāpas. Tuvojoties Užavas ietekai, liedags kļūst aizvien plašāks un kāpu vaļņi zemāki. No romantiskās Užavas bākas paveras skaistākais Jūrtakas skats.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€90.00

NEMUNAS IELEJAS PILIS UN BIRŠTONAS KŪRORTS

vietu skaits: >7
datums: 03.10. - 04.10.
Skatīt
€90.00

PALANGA UN KURŠU KĀPA

vietu skaits: >7
datums: 05.09. - 06.09.
Skatīt
€85.00

TALLINA UN APKĀRTNE

vietu skaits: >7
datums: 12.12. - 13.12.
Skatīt
€96.00

GAR DAUGAVU PA SĒĻU ZEMI KOPĀ AR INESI ROZI

vietu skaits:   1
datums: 05.09. - 06.09.
Skatīt