PA BĀNĪŠA PĒDĀM AR VELOSIPĒDU

€45.00
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 15.08.
ilgums: 1 diena
vietu skaits: >7
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pirkt tiešsaistē

Bijušais Ainažu–Valmieras–Smiltenes šaursliežu dzelzceļa posms ( no 1912. līdz septiņdesmitajiem). Savulaik te bijušas 17 stacijas. Dzelzceļam kā stratēģiskam objektam bija liela loma arī Atbrīvošanas cīņu laikā, kad pa to kursēja Igaunijas armijas bruņuvilcieni. Mūsdienās vietām saglabājies dzelzceļa uzbērums, staciju ēkas (Jāņaparks, Kocēni u. c.), citur tā vietā plešas lauksaimniecības zemes, mežs, krūmājs, takas vai arī uzbūvēts ceļš. Šī iemesla dēļ ceļojumi pa bijušajām dzelzceļa līnijām jāuztver vairāk kā ekspedīcija, nevis tradicionāls velobrauciens.
Dzelzs tilts jeb, kā vietējie iesaukuši, Dzelzīts. Jāņparks, kas nosaukumu ieguvis no kādreizējās muižiņas. Šeit atrodas Jāņparka šaursliežu dzelzceļa stacija. Kokmuižas pils celta 19. gs. neobaroka stilā bijušās kungu mājas vietā. 20. gs. 30. gados veica pils pārbūvi un 1937. g. tajā iekārtoja Kocēnu pamatskolu. Salīdzināsim pulksteņus, gan pie Kocēnu (Latvijā patlaban vienīgais sfēriskais) saules pulksteņa, gan Vītolēnu velna pulksteņa – Latvijas mērogā unikāls kultakmens. Viena no versijām – tas kalpojis ar auglību saistītiem rituāliem. Mujānu viduslaiku pils Baltais tornis. Ziemeļu kara laikā sagrauto pili 15. gs. cēla Rīgas arhibīskapu vasaļu Rozenu dzimtas pārstāvji. No kādreiz diviem masīvajiem torņiem līdz mūsdienām ir saglabājies tikai viens. Muižas parks un klēts. Zilākalna stacija. Ciemats, kas radīts, pateicoties kūdras ieguvei. Zilākalna ūdenstornis – art deco stilā būvēta ēka, kas agrāk apgādāja ar ūdeni kūdras ražotni un ciematu. Tornī izvietotā ekspozīcija nodrošina 360 grādu panorāmas skatu no Zilākalna virsotnes, iepazīstina ar kūdras ražotni un ap to uzbūvēto ciematu. Ar virtuālo briļļu palīdzību iespējams doties ekspozīcijas lidojumā virs Zilākalna un iepazīties ar seno tautu sadzīvi, kalna nostāstiem un teikām, nonākot Zilākalna stacijā, no kurienes ceļojums turpinās, traucoties senajā dzelzceļa bānīša vagonā. No ūdenstorņa augšdaļas paveras skats uz torņa ūdens rezervuāru, bet no skatu platformas – uz visu ciematu. Zilaiskalns – sens kulta vietu komplekss, ar kuru saistīti nostāsti un teikas. Netālu no torņa uzmeklējams Zilākalna upurakmens. Kādreiz no kalna esot iztecējis svētavots. Zilākalna vārds saistās arī ar slaveno dziednieci Zilākalna Martu. Maršruta garums ~32 km.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€43.00

BAUDI RUDENI VIDZEMĒ KOPĀ AR BĒRNIEM

vietu skaits: >7
datums: 26.09.
Skatīt
€42.00

VIDZEME GARDĒŽIEM

vietu skaits: >7
datums: 22.08.
Skatīt
€42.00

KUR LAUKU LABUMI AR PILSĒTNIEKIEM TIEKAS

vietu skaits: >7
datums: 25.07.
Skatīt
€40.00

APKĀRT PLĀTEĻU EZERAM AR VELOSIPĒDU

vietu skaits: >7
datums: 04.07.
Skatīt