ĶĪNAS TĀLIE UN MEŽONĪGIE RIETUMI – APBRĪNOJAMĀ ĶĪNA 5

€3095.00
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 08.09. - 23.09.
ilgums: 16 dienas
vietu skaits: >7
Ceļojuma apraksts

Pirkt tiešsaistē

Pārsteidzošs un krāsains ceļojums pa vēl neatklātajiem Ķīnas Tālajiem Rietumiem jeb Ķīnas Vidusāziju, kur blakus antīkām Lielā Zīda ceļa pilsētām atklājas pārsteidzoši dabas brīnumi, kas raisa asociācijas ar ASV Mežonīgajiem Rietumiem!

Lidojumi Rīga – Almata – Rīga un Almata – Urumči.
Wucaiwan Krāsaino klinšu pilsēta – sirreāls Zemes pleķītis ar pakalniem, kas šķiet iekrāsojušies visās varavīksnes krāsās. Keketuohai nacionālais parks ar gleznaino Irtysh kanjonu un God Zhonshan zvana formas klinti – granīta klinšu ieleja Altaja kalnos, ko, pateicoties līdzībai, dēvē par Ķīnas Josemita ieleju. Kanas ezera nacionālais parks – zilganzaļo Kanas upi, kas vijas caur Altaja kalnu ieleju, paši kīnieši uzskata par vienu no skaistākajām vietām Ķīnā, īpaši sepembrī, kad koku lapas sāk iekrāsoties rudens krāsās. Dabas fenomens Burqin Multicolored Beach jeb saukta arī par Rainbow Beach (Varavīksnes pludmale) – viena no Siņdzjanas provinces pastkartēm ar krāsainu pauguru apvidu upes krastā. Dushanzi kanjons ar izrobotām, neparastu formu sienām. Urho Ghost City – par Spoku pilsētu dēvēts smilšu līdzenums, kas noklāts ar dīvainām smilšakmens pilīm, klintīm un kolonnām un atgādina Mēness ainavas. Nakts vilciens uz Kuqa pilsētu. Gluži kā izkāpis no ASV Mežonīgajiem Rietumiem, šaurais Tianshan Grand Canyon ar sārtajām klinšu sienām atgādina slaveno Antilopes kanjonu Arizonas štatā, tikai lielākos mērogos. Kizil grotas pie Kuqa pilsētas, sauktas arī par Tūkstošs Budu alām, ir vecākais alu tempļu komplekss Ķīnā (3.–8. gs.) – 236 alu svētnīcas rotātas krāšņām freskām, kurās sajaukušies afgāņu, persiešu un indiešu stili. Subashi klostera–pilsētas drupas liecina par vietu, kas vairākus gadsimtus bija viens no galvenajiem budisma centriem Centrālāzijas reģionā. Sārtais Wensu kanjons sniegoto Tjanšana kalnu pievārtē.
Viens no galvenajiem Lielā Zīda ceļa centriem – antīkā Kašgara. Leģendārais un kolorītais Svētdienas bazārs Kašgarā, uz kuru pulcējas Centrālāzijas tautas no malu malām, ļaujot mūsdienu ceļotājiem sajust koncentrētu senā Zīda ceļa auru! Pasaules augstākā klinšu arka, kas paceļas gandrīz 500 m augstumā – Shipton’s Arch: par Pazudušo arku saukto akmens tiltu 1947.g. atklāja slavenais britu alpīnists Šiptons, bet kopš tā laika neviens nespēja to atrast, līdz National Geographic ekspedīcija 2000.g. to no jauna atklāja. Iespējams, skaistākais planētas ceļš un par 8. pasaules brīnumu dēvētais Karakoram Highway, kas savieno Pamira kalnus Ķīnā ar Karakoruma un Himalaju kalniem Pakistānā. Viena no Karakoram Highway pastkartēm un pērlēm – Karakula ezers, kura krastā vērojamas kirkīzu un tadžiku jurtas, bet fonā paceļas divas augstākās Pamira kalnu virsotnes – iespaidīgie Muztag Ata (7546 m) un Kongur Tagh (7649 m) kalni.
Nakts vilciens uz Turpanu.
Tuksneša oāze Turpana – nozīmīgs Senā Zīda ceļa centrs ar lērumu antīku arhitektūras pieminekļu. Bezeklik Tūkstošs Budu alas, kur gleznā tuksneša aizā labākie uiguru akmeņkaļi no 5.–13. gs. klintīs izkaluši 77 budistu grotas jeb alu svētnīcas. Jiaohe drupas – senā Gushi karalistes galvaspilsēta, kas dibināta 60.g.p.m.ē., daudzus gadsimtus apkalpoja Zīda ceļa karavānas, līdz tika atstāta pilnīgā aizmirstībā. Multikulturālā Urumči – Siņdzjanas provinces galvaspilsēta, kā arī lielākā metropole Ķīnas Rietumos jeb Ķīnas Vidusāzijā.
Lidojums Urumči – Almata.
Almati – spožā un zaļā Kazahstānas metropole, sniegotu kalnu ielenkumā. Kazahstānas kalnu pastkarte – Lielais Almati ezers.
Nākamais ceļojums ne agrāk kā 2023. gadā!


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3095.00

DIENVIDKOREJA UN TAIVĀNA...AR IELŪKOŠANOS JAPĀNĀ

vietu skaits:   2
datums: 09.04. - 23.04.
Skatīt
€2995.00

BUTĀNA UN NEPĀLA – NOSLĒPUMAINĀS HIMALAJU KARALISTES

vietu skaits: >7
datums: 11.10. - 24.10.
Skatīt
€2895.00

LIELAIS ZUNDA SALU CEĻOJUMS – FLORESA, KOMODO, SUMBA, BALI UN NUSA PENIDA (INDONĒZIJA)

vietu skaits: >7
datums: 06.11. - 21.11.
Skatīt
€2895.00

KLUSĀ OKEĀNA DĀRGUMU LĀDE - FILIPĪNAS AR PALAWAN SALU

vietu skaits: >7
datums: 24.11. - 08.12.
Skatīt