PA KOLUMBA PĒDĀM 3 – LIELAIS KARĪBU KRUĪZS AR TOBAGO SALU

€3300.00 Izpārdots
Transports:
datums: 23.01. - 08.02.
ilgums: 17 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Ierobežoto vietu dēļ iesakām pieteikties līdz 15. jūlijam.

Lidojums Rīga – Pointe-a-Pitre (Gvadalupes sala) – Rīga.
14 nakšu kruīzs pa Karību jūru, apmeklējot 11 dažādas Karību salu zemes un bijušās Kurzemes hercogistes koloniju – Tobāgo salu. Kruīza ekskursijas jau iekļautas cenā, bet brīvā laika arī netrūks, lai izbaudītu atpūtu pasakainajā Karību jūrā.
Trinidāda & Tobāgo – divu salu valstiņa, kura pasaules slavu iemantojusi ar krāšņo Trinidādas karnevālu, bet latviešiem vairāk pazīstama mazā un neskartā Tobāgo, kur hercogs Jēkabs izveidoja Kurzemes aizjūras koloniju. Tobāgo salas galvaspilsēta Scarborough. Great Courland Bay jeb Lielais Kuršu līcis, kur joprojām vērojams Kurzemes hercogistes koloniālā perioda atstātais mantojums, hercoga Jēkaba forta drupas un piemineklis kuršiem. Pigeon Point – Karību salu pastkarte un skaistāka pludmale Tobāgo salā. Pastaiga pa Tobāgo Main Ridge Forest rezervāta džungļiem (UNESCO) – vecāko aizsargāto dabas parku Rietumu puslodē, kas vairākus gadus pēc kārtas ir atzīsts par labāko ekotūrisma galamērķi pasaulē. Antigva jeb Santa Maria de la Antigua, kā to Kolumbs nodēvēja, atklājot salu 1493. g. 17. un 18. gs. Britu impērijas flotes štābs Karību salās – Angļu osta un Admirāļa Nelsona doki – viena no nozīmīgākajām koloniālā perioda liecībām visā reģionā.
Dārzu un plantāciju sala Barbadosa, kur britu un Karību kultūras saplūst vienā. Barbadosas galvaspilsēta Bridžtauna ar britu koloniālās arhitektūras centru. Vecākā ruma fabrika pasaulē ar vairāk nekā 300 gadu senu vēsturi – slavenā Mount Gay ruma ražotne. Harrison’s Cave – lielākā un skaistākā ala Mazo Karību salu baseinā. Lieliska atpūtas vieta ar iespēju snorkelēt pie kuģīšu vrakiem – Carisle Bay pludmale ar bruņurupučiem. 1502. g. Kolumba atklātā Sentlūsija (St. Lucia) – viena no skaistākajām salām Karību jūrā, kuras ikoniskās Piton dvīņu smailes kļuvušas par simbolu visam reģionam. Sēra vulkāns La Soufiere un krāteri ar dubļu vannām un burbuļojošiem avotiem, Dimantu dārzs ar ūdenskritumu, kurš atspīd dažādās nokrāsās, un Francijas karaļa karstie avoti, kuros veldzējusies Napoleona Žozefīne. Senmartēna – sala, kuru sadala divas valstis, Francija un Nīderlande lepojas ar savām pludmalēm un īpaši ar amizanto Lidmašīnu pludmali, kur lielie airbusi laižas pāri atpūtnieku galvām. Grenāda – saukta arī par Karību Garšvielu salu, pateicoties plašajām muskatrieksta, kanēļa, vaniļas, kakao un krustnagliņu planācijām, kas aug auglīgajā vulkāniskajā zemē. Viena no simpātiskākajām pilsētiņām Karību salās – Grenādas galvaspilsēta St. George. Doulgaldston garšvielu fabrika. Grand Etang nacionālais parks ar lietusmežu ieskauto Grand Etang krātera ezeru un savaļas pērtiķīšiem. Molienere Bay zemūdens skulptūru parks – unikāla, nogrimusi statuju galerija, kura apaugusi ar koraļļu rifiem, starp kuriem spieto zemūdens iemītnieki un krāsainās zivis.
Lietusmežiem un vulkāniem bagātā franču aizjūras teritorija Gvadelupa (Guadeloupe). Karību šarms un eksotika Gvadelupas galvaspilsētā Pointe-a-Pitre. Viegls pārgājiens Guadeloupe lietusmežu nacionālajā parkā La Soufriere vulkāns, džungļiem klāti kalni, ūdenskritumu kaskādes un endēmiskas augu sugas šajā Karību Ēdenes dārzā. 235 m augstais Carbet Falls – augstākais ūdenskritums Karību salās, kuru savā dienasgrāmatā aprakstījis pats Kristofors Kolumbs. Iespēja iekarot 1467 m augstā La Soufriere vulkāna virsotni augstāko Mazo Karību salu baseinā. Zemūdens iemītnieki un koraļļu dārzi Žaka Kusto Jūras rezervātā. Ziedu un dārzu sala Martinika (Martinique), kur dzimusi un augusi Napoleona sieva Žozefīne, bet Pols Gogēns 1887. gadā šeit pavadīja 6 mēnešus, iemūžinot salas ainavas. Pār Martiniku paceļas leģendārais un aktīvais Pelē (Pelee) vulkāns (1397 m), kas 1902. g. noslaucīja veco galvaspilsētu St. Pierre no zemes virsas. Martinikas galvaspilsēta Fort de France ar 1638. g. Fort St. Louis franču cietoksni un krāšņajiem Jardin de Balata dārziem.
Britu Virdžīnu salas (Tortola) 16. gs. bija leģendārā pirāta sera Franciska Dreika slēptuve, un vēlāk arī citi laupītāji izmantoja tās izdevīgo novietojumu, lai veidotu savus slēpņus un štābus. Bet mūsdienās Tortolas sala ir slavena ar savām pasakainajām pludmalēm, tāpat kā blakus esošā Virgin Gorda, kuras lepnums ir Baths – lieliem granīta bluķiem un alām ieskauta pludmale, kas regulāri nokļūst pasaules skaistāko pludmaļu TOP 10 sarakstos. Kalnainā un vulkāniskā Sentvinsentas sala (Sentvinsentas un Grenadīnas Republika) lepojas ar vecāko publisko botānisko dārzu Rietumu puslodē, vienu no interesantākajām Mazo Antiļu salu pilsētiņām un to, ka šeit tika uzņemta pirmā Karību jūras pirātu sāgas filma Melnās pērles lāsts.

Nākamais ceļojums ne agrāk kā 2022. gadā!


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3395.00

NO TAURIŅU MEŽIEM UN SĒŅU KLINTĪM LĪDZ ĒRĢEĻU KALNIEM UN VARA KANJONAM – ABRĪNOJAMĀ MEKSIKA

vietu skaits: >7
datums: 13.11. - 29.11.
Skatīt
€2925.00

LIELAIS MEKSIKAS CEĻOJUMS

vietu skaits: >7
datums: 06.11. - 20.11.
Skatīt
€3795.00

KARĪBU JŪRAS ODISEJA – KUBA, HAITI UN DOMINIKĀNA

vietu skaits: >7
datums: 25.11. - 10.12.
Skatīt
€4395.00

CENTRĀLAMERIKAS GRAND TOUR – KOSTARIKA, NIKARAGVA, PANAMA, SALVADORA, HONDURASA, BELIZA UN GVATEMALA

vietu skaits:   5
datums: 22.11. - 10.12.
Skatīt