NO MUĻĶU ZEMES LĪDZ PĒRNAVAS LĪCIM

€93.00
Transports:
datums: 31.08. - 01.09.
ilgums: 2 dienas
vietu skaits: >7
Ceļojuma apraksts

Pirkt tiešsaistē

Mulks ir cilvēks no dienvidu Igaunijas Mulgimā (Mulklandes) teritorijas, kas stiepjas cauri Viljandei, Pērnavai un Valgai. Lai arī jēdziens mulks, iespējams, cēlies no latviešu valodas vārda muļķis, vēsturiski Mulgimā iedzīvotāji bijuši bagāti, izglītoti un bieži ieņēmuši ietekmīgu stāvokli sabiedrībā. Šodien daudzas no valstī slavenām personībām, ieskaitot eksprezidentu Tomasu Hendriku Ilves, par mājām sauc Mulgimā.

Karksi Nuia – Mulgimā mazpilsētā uzzināsim par novada vēsturi un tradīcijām, dzīvi agrāk un tagad. Muļķu zemes cienasts Muulgi krodziņā, nobaudot arī vietējo mulgipuder– pēc senām receptēm gatavotu maltīti, ko iecienījis pat Igaunijas eksprezidents. Marijas Magdalēnas ģilde apvieno Pērnavas māksliniekus un rokdarbu meistarus – iespēja aprunāties ar meistariem, sekot darba procesam, iegādāties mākslas darbus un rokdarbus. Pastaiga pa Tamme lauku sētas garšaugu dārzu ir kā uzturēšanās smaržu un garšu paradīzē! Paraugdārzā atrodami arī neparasti dārzeņi un kulinārijā izmantojami dekoratīvi augi. Mazā Krievija. Mežu un purvu vidū igauņu lauku sētā atrodas mazs krievu namiņš – kas tajā ieskatīsies, sajutīsies kā īstā krievu ciemā, kur Jemeļa vāļājas uz krāsns un vico iekšā prjaņikus ar barankām, kur krievu krāsnī sautējas putra, kūp patvāris un acis priecē ciemiņus laipni uzņemošās sārtvaidzes jaunavas... Viensētas saimniece jau pārdesmit gadus ir vākusi ar krievu kultūras vēsturi saistītus priekšmetus. Testamā muiža – Pērnavas apriņķa skaistākās muižas apskate. Pēdējais Testamā muižas barons bija Igaunijā dzimušais un augušais zinātnieks, sanskrita valodas profesors un katedras vadītājs Pekinas universitātē Aleksandrs Štēls fon Holšteins. Kabli pludmale un putnu stacija, pie kuras aizsākas 1,8km gara dabas mācību taka, kas caur izglītojošu putnu būru pasauli aizved līdz putnu vērošanas tornim un piekrastes pļavām.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€92.00

PARADOKSĀLĀ LIETUVA

vietu skaits: >7
datums: 29.06. - 30.06.
Skatīt
€94.00

PALANGA UN KURŠU KĀPA

vietu skaits: >7
datums: 20.07. - 21.07.
Skatīt
€92.00

GLEZNAINĀ LATGALE UN AUKŠTAITIJA EZERU ATSPULGOS

vietu skaits: >7
datums: 17.08. - 18.08.
Skatīt
€95.00

RAIBIE RUDENS SVĒTKI DIENVIDLIETUVĀ

vietu skaits: >7
datums: 28.09. - 29.09.
Skatīt