INDONĒZIJAS SALU GRAND TOUR - SUMATRA, SULAVESI, BALI UN JAUNGVINEJA AR EKSOTISKO BALIEMAS PAPUASU FESTIVĀLU

€3195.00 Izpārdots
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 30.07.2019 - 15.08.2019
ilgums: 17 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pasaulē otra lielākā sala Jaungvineja ir neparasta zeme ar skaistām kalnu un džungļu ainavām, planētas neparastākajām un pat šokējošām tautām un Austrālijas kontinentam radniecīgu savdabīgu augu un dzīvnieku valsti. Jaungvineja ir pētnieku un ceļotāju sapnis, jo katra ekspedīcija atklāj pasaulei ne tikai līdz šim nezināmas augu un dzīvnieku sugas, bet arī tautas, kas joprojām dzīvo gandrīz kā ''akmens laikmetā''!
Gleznainā un kontrastainām ainavām bagātā Sulavesi sala slēpj sevī mistisku kalnu karalisti, kuras iemītnieki ar savām buļļu ragu mājām, kapenēm, kultiem, tradīcijām un ceremonijām sniedz ieskatu viņu unikālajā "dzīvē" pēc nāves!
Mākoņu apvīti vulkāni, 140 milj. gadus seni lietusmeži, bijušās kanibālu ciltis, savdabīga cilšu arhitektūra, gleznaini krātera ezeri, bagātīga dzīvnieku valsts un piemīlīgie orangutāni jeb vienīgā cilvēkpēriķu suga ārpus Āfrikas tās ir lietas, kuru dēļ jāredz Sumatras sala!

Lidojums Rīga Medana (Sumatra).
Gleznainais Tobas ezers  ir lielākais vulkāniskais ezers pasaulē un liecība lielākajam vulkāna izvirdumam planētas vēsturē, kas izraisījis pēdējo ledus laikmetu. Viena no interesantākajām Indonēzijas ciltīm batak toba, kas vēl pirms 100 gadiem piekopa kanibālismu. Batak toba ciematos iepazīsimies ar cilts dejām, tradīcijām, senajām kanibālu laika tradīcijām un neparasto sedlu māju arhitektūru. 120 m augstais Sipisopiso ūdenskritums. Vēl dūmojošais Sibayak vulkāns un elpu aizraujoši skati no tā virsotnes. Karstie avoti Sibayak vulkāna pakājē. Batak Karo cilts savdabīgā arhitektūra un tradīcijas Dokan ciemā. Džungļu takas, putnu simfonijas, orangutani un dažādas pērtiķu sugas Gunung Leuser nacionālajā parkā, kuru apdzīvo arī planētas pēdējie Sumatras tīģeri, ziloņi, leopardi, degunradži un saules lāči. Pārgājiens Gunung Leuser parka džungļos meklējot savvaļas Sumatras orangutānus, mērkaķus un citus dzīvniekus.
Lidojums  Medana – Džajapura (Jaungvineja).
Lidojums Džajapura – Vamena.
Gleznainā Baliemas ieleja, kur salmu un zaru būdiņās dzīvo dani, jali un lani ciltis. Dani – Papua kareivīgākā un krāšņākā cilts, izslavēti galvaskausu mednieki, kas savulaik piekopa kanibālismu. Puskailie dani mēdz krāsot sejas un ķermeni dažādās krāsās, nāsīs saliek zvēru ilkņus, galvu izdaiļo ar putnu spalvām, bet vīrieši savas ģenitālijas glabā īpašās ķirbjveida auga vālītēs. Dani cilšu ciematu apmeklēšana un cilts virsaiša Kūpinātās mūmijas apskate. Vietējais tirgus. Pārgājiens pa Baliemas ieleju līdz tradicionālajam dani cilts ciemam iepazīstot to kultūru un dzīvesveido.
Baliemas ielejas festivāls – ceļojuma kulminācija un viens no planētas iespaidīgākajiem un krāšņākajiem festivāliem, kuru apmeklē tūkstošiem tradicionālajās un ļoti trūcīgajās drānās tērptu puspliku papuasu no dažādām Baliemas ielejas nomalēm. Dani deju & kauju priekšnesumi ir festivāla galvenā nagla un fotogrāfu sapnis- iemūžināt krāšņi dekorēto un ar primitīvie ieročiem bruņoto iezemiešu cīņas un viņu draudīgās grimases. Tikpat kolorīti ir lani cilts iezemieši, kuru vīrieši lepojas ar lielākajām ģenitāliju vālītēm Jaungvinejā. Lidojums Vamena – Džajapura. Ainaviskais, kalnu ieskautais un ar salām bagātais Sentani ezers, kas kļuva par Otrā Pasaules kara cīņu liecinieku starp Alianses un Japāņu armijām.
Lidojums Džajapura – Makasara (Sulavesi).
Putnu kolonijas, peldošās mājas un ciemati Danau Tempe ezerā. Mistiskā pēcnāves valstība vulkānu ieskautajā Tana Toraja reģionā.
Toraja cilts ciematos iepazīsimies ar ļoti savdabīgajām kapenēm, apbedījumu kultiem, tradīcijām un īpatnējo buļļu ragu jeb laivu māju arhitektūru. Karaļu kapenes, alu kapenes, nelaiķu galvaskausi un kauli, iekarātie zārki, kokos un klintīs izgrebtās kapenes, aizgājušo koka statujas, akmens megalīti un mirušo ceremonijas- tas viss liecina par toraja cilts iezemiešu līdzāspastāvēšanu un sadzīvošanu ar mirušajiem. Pasaulē slavenā toradžu bēru ceremonija ir Sulavesi vizītkarte un centrālais notikums vietējo dzīvē- gatavošanās bērēm prasa pat vairākus gadus, un tās pulcē ne tikai plašas tautas masas, bet arī lielu skaitu cūku un buļļu, kurus toradži upurē pa godu aizgājējam. Rammang-Rammang karsta masīvs – gleznains kaļķakmens kalnu apvidus ar idiliskiem upes, klinšu un rīsu lauku skatiem, kā arī neparastu dabas veidojumu ko sauc par Akmens mežu.
Lidojums Makasara ­– Denpasara (Bali sala).
Stāvās un gleznainās Uluwatu klintis ar mazu templīti to virsotnē. Pandawa Beach balto smilšu pludmale ar klinšu sienās veidotām Bali dievību statujām. Water Blow – izrobotas kaļķakmens klintis pret kurām paisuma laikā triecās varenu viļņu ūdens šaltis.
Lidojums Denpasara ­– Rīga.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€2995.00

BUTĀNA UN NEPĀLA – NOSLĒPUMAINĀS HIMALAJU KARALISTES

vietu skaits: >7
datums: 11.10. - 24.10.
Skatīt
€2895.00

LIELAIS ZUNDA SALU CEĻOJUMS – FLORESA, KOMODO, SUMBA, BALI UN NUSA PENIDA (INDONĒZIJA)

vietu skaits: >7
datums: 06.11. - 21.11.
Skatīt
€2645.00

SINGAPŪRA, MALAIZIJA UN PĀRSTEIDZOŠĀ SUMATRAS SALA (INDONĒZIJA)

vietu skaits: >7
datums: 07.11. - 21.11.
Skatīt
€2595.00

VIDUSĀZIJAS GRAND TOUR – TURKMENISTĀNA, TADŽIKISTĀNA, UZBEKISTĀNA UN KARAKALPAKSTĀNA

vietu skaits:   7
datums: 11.09. - 25.09.
Skatīt