NO SENĀKAJĀM AMERIKAS CIVILIZĀCIJĀM LĪDZ GLEZNAINĀKAJĀM ANDU KALNU AINAVĀM – APBRĪNOJAMĀ PERU

€4195.00 Izpārdots
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 14.09.2018 - 01.10.2018
ilgums: 18 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Lidojums Rīga – Lima – Kusko.
Senā inku galvaspilsēta Kusko. Svētā ieleja un Ollantaytambo drupas, kas liecina par inku zināšanām un impērijas varenību. Inku citadele Maču Pikču – inku impērijas pilsētas plānošanas meistardarbs augstu Andu kalnos. Lidojums Kusko – Lima. 5000 gadus sena, iepriekš nezināmas civilizācijas galvaspilsēta, kas tika atklāta tikai 1994. g., šokējot vēsturnieku pasauli – Karala (Caral) ar 6 antīkām piramīdām, kas ir nedaudz vecākas par Gīzas piramīdām Ēģiptē. Huaraza – Dienvidamerikas Andu galvaspilsēta Peru augstāko kalnu pievārtē. Chavin de Huantar reliģiskais komplekss Andu kalnos – 3000 gadus senās Čavinas kultūras galvaspilsēta, kur tika praktizēts savdabīgais un biedējošais Jaguāra kults. Hatun Machay akmens mežs ar dīvainu formu klintīm. Pastoruri ledājs – iespaidīga ledus siena 5100 m augstumā, kas spoguļojas ledāja lagūnā. Šampānieša avoti, kas burbuļo kā dzirktošais vīns. Neparasto Andu augu Puya Raimondi (Raimonda milžbromeliju) birzis.
Gleznainie, fjordiem līdzīgie Lagunas Llanganuco dvīņu ezeri ar smaragda-zaļu ūdeni. Portachuelo kalnu pāreja ar grandiozu skatu uz Andu sniegotajām virsotnēm vai grūts pārgājiens uz Laguna 69 – skaistāko Peru Andu ezeru ar sirreālu tirkīzzilu ūdens nokrāsu. 6768 m augstais Peru Everests – Huascaran ir augstākais kalns Peru un ceturtā augstākā virsotne pasaulē ārpus Lielās Himalaju kalnu grēdas.  Laguna Paron ezers ar neparastu zilganzaļu ūdens nokrāsu un diviem piramīdas virsotnes formas kalniem, no kuriem Artesonraju (6025 m) jau vairākas dekādes attēlots Holivudas kinostudijas Paramount Pictures logo. Brauciens caur iespaidīgo Canon del Pato (Pīļu kanjonu). 1534. g. Francisko Pizzaro dibinātā Trujillo – krāsaino namiņu pilsēta ar vienu no pasaulē fotogēniskākajiem laukumiem. Huaca del Sol y Luna arheoloģiskais komplekss ar Saules un Mēness piramīdām svētā kalna Cerro Blanco pakājē – Močes jeb Močikas Impērijas galvaspilsēta un šīs civilizācijas galvenais reliģiskais centrs daudzu gadsimtu garumā. Chan Chan drupas – senā Čimu civilizācijas galvaspilsēta, kas bija lielākā pirms Kolumba laika pilsēta Rietumu pusslodē un lielākā kleķa arhitektūras pilsēta cilvēces vēsturē. Čimu civilizācijas sakrālā būve Huaca Arco Iris jeb Varavīksnes templis. El Brujo komplekss ar Lēdijas Cao kapenēm, kur 2005. gadā notika viens no lielākajiem arheoloģiskajiem atklājumiem pasaulē, kas apgāza visu vēsturnieku teoriju par Močes civilizācijas valdniekiem. Viena no simpātiskākajām Peru koloniālajām pilsētām Kahamarka – tieši šeit spāņu konkistadori un Francisko Pizzaro ar viltu sakāva Inku impēriju, uz mūžiem izmainot Dienvidamerikas likteni. Banos del Inca karstie avoti, kur relaksējās pēdējais Inku impērijas valdnieks Atahualpa. El Cuarto del Rescate – antīka inku mājiņa, kurā gūstā turēts imperators Atahualpa. Cumbe Mayo klinšu mežs ar 2000 gadus senu, klintīs veidotu Kahamarkas kultūras akveduktu. Sacaurumota vulkāniskas izcelsmes klints, kuras nišās Kahamarkas civilizācijas laikā tika glabāti augsta ranga cilvēki – Ventanillas de Otuzco.
Gleznainais, bet mazliet biedējošais Celendin-Leymebamba ceļš vijas gar iespaidīgo Rio Maranon upes ieleju un tiek uzskatīts par visskaistāko ceļa posmu Peru. Leymebamba muzejs veltīts interesantajām Chachapoyas kultūras apbedīšanas tradīcijām, un tā galvenās zvaigznes ir 219 izcili saglabājušās mūmijas, kuras 1997. g. fermeri nejauši atrada klinšu mauzolejos virs Kondoru ezera.
Chachapoyas civilizācijas galvaspilsēta un Dienvidamerikas kontinenta otra nozīmīgākā arheoloģiskā vieta – par Ziemeļu Maču Pikču dēvētā Kuelap – varena citadele kalna galā, ko ieskauj gandrīz 20 m augsti mūri un kuru celtniecībai esot iztērēts vairāk akmens bluķu nekā trīs Gīzas piramīdām kopā. Iespaidīgais Canon del Sonche kanjons.
Viens no pasaules augstākajiem ūdenskritumiem Catarata de Gocta (771 m), kas gāžas džungļiem noaugušā klinšu ieplakā, tika atklāts tikai 2005. gadā vācu-peruāņu ekspedīcijas laikā. Kolibri rezervātā starp dažādām zibenīgo putniņu sugām mājo arī pasaules skaistākais kolibri – Marvellous Spatuletail hummingbird.
Lidojums Jaen – Lima.
Paracas nacionālais parks ar sarkano smilšu pludmali Playa Roja un tuksnesīgo Klusā okeāna piekrasti. Balestas salas – izbrauciens ar kuģīti, vērojot pelikānus, jūras lauvas un pingvīnus. Lidojums Lima – Rīga.

Maksimālais cilvēku skaits grupā - 20!

Nākamā grupa ne agrāk kā 2020. gadā!


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3975.00

ARGENTĪNA UN BRAZĪLIJA AR IELŪKOŠANOS ČĪLĒ UN URUGVAJĀ

vietu skaits: >7
datums: 15.11. - 28.11.
Skatīt
€4775.00

EKSPEDĪCIJA UZ MĒNESI UN MARSU 3 – NEIZZINĀTĀ ARGENTĪNA GAR ANDU KALNIEM UN ČĪLES ROBEŽU

vietu skaits: >7
datums: 12.03.2022 - 29.03.2022
Skatīt
€4895.00

PERU, BOLĪVIJA UN ČĪLE AR AMAZONES DŽUNGĻIEM – NO MAČU PIKČU LĪDZ DIENVIDAMERIKAS DABAS BRĪNUMIEM ANDU KALNOS

vietu skaits: >7
datums: 09.11. - 25.11.
Skatīt
€3395.00

SENĀ INKU ZEME PERU AR VARAVĪKSNES KALNU

vietu skaits: >7
datums: 15.10. - 28.10.
Skatīt