NEPĀLA AR NOSLĒPUMAINO MUSTANGAS KARALISTI – LIELĀS HIMALAJU VIRSOTNES, SĀRTIE KANJONI, KRĀSAINIE KALNI UN MAZĀ LHASA

Mustangas karaliste - noslēpumaina zeme dziļi Himalaju kalnos, kas ilgu laiku bija kā aizliegtais auglis visiem svešzemniekiem. Tikai kopš 1992. gada, nokārtojot speciālas atļaujas, viskaislīgākie ceļotāji var apmeklēt šo īpašā statusa teritoriju Nepālas republikā, kas paslēpusies aiz lielās Himalaju grēdas un 8000 m augstajām Annapurnas un Daulagiri virsotnēm pie Lielās Tibetas robežas. Pēdējā aizliegtā karaliste uz Zemes, lutina savus retos viesus ne tikai ar pilnīgi neskartu, autentisku tibetiešu kultūru, bet arī ar „dabas veltēm” – sniegotām grēdām, krāsainiem kalniem, interesantas formas ieguvušām klintīm, dziļiem kanjoniem, kā arī mistiskiem alu labirintiem, kas izkalti stāvās klinšu sienās.

Lidojums Rīga Katmandu Rīga.
Katmandu vēsturiskais centrs – Durbanas laukums, kur skatāmi 12.–18. gs. celti neskaitāmi tempļu kompleksi, pagalmi un pilis. Nepālas vizītkarte – Svajambunata stūpa ar Mērkaķu templi un atsevišķām stūpas no imperatora Ašokas valdīšanas laikiem pirms 2000 gadiem. Viena no pasaulē lielākajām budistu stūpām pasaulē – Boudhanath. Nepālas VaranasiPačupatina (Pashupatinath) – vieta, kur skatāmas hinduistu bēru ceremonijas un līķu dedzināšana Svētās upes krastos.
Lidojums Pokhara – Džomsoma, viens no skaistākajiem komerciālajiem lidojumiem pasaulē, kur mazās lidmašīnas izlido starp 8000 m augstajām Daulagiri un Annapurnas virsotnēm. Sārtās un izrobotās Dakmaras klintis – viens no skaistākajiem dabas veidojumiem Mustangas karalistē. Augstiem mūriem apjoztā Mustangas galvaspilsēta Lomantanga – gluži kā Āzijas Timbuktu, slēgta un leģendāra pilsētiņa Himalaju kalnos, kas tikpat kā nav mainījusies kopš Transhimalaju sāls ceļa laikiem. Sianbočes (Ri thoen-pa) pakalns no kura atklājas elpu aizraujoša panorāma ar 800 m dziļo Augšējās Kali Gandaki upes kanjonu zem kājām un Annapurnas sniegoto grēdu fonā virs aizas. Mustangas nozīmīgākā svētvieta – Chungshi Cave – mazs klosteris, kas izveidots augstu alā virs nelielas aizas, kur 8.gs. meditēja Tibetas budisma pamatlicējs Guru Rinpoče. Varenās, stāvās un sārtos toņos iekrāsotās Chhusang klintis, kuras vietām sacaurumotas ar alām kā skudru pūznis. Ghyakar iekārtais tilts no kura atklājas lielisks skats uz Gyakar aizu ar dzeltenu klinšu sienu. Tetanga, kas pateicoties daudzām pamestām mājām tiek saukts par spoku ciemu. 8.gs. izveidotais Gyakar Gompa – iespējams, vecākais Tibetas budisma klosteris pasaulē. Carangas ciems – senā Mustangas galvaspilsēta ar fotogēnisku klosteri pakalna galā. Jhong Caves – Mustangas reģions nokaisīts ar 10000 antīkām, augstu klintīs veidotām alām, kas glabā vēl daudz neatminētu mīklu. Sungda Chorten – lielākā stūpa Mustangas karalistē. Jaras klintis, kurām vējš un ļoti retais lietus piešķīris pavisam neparastas formas. Luri Gompa – alā izveidots klosteris ar 14. gs. freskām un iekšējo stūpu, kuru ieskauj smilšakmens pīlāru formās izrobotas klintis. Tange – ļoti nomaļš un reti apmeklēts ciemats, kas tiek uzskatīts par visfotogēniskāko Mustangas karalistē.
Muktinatas templis – viena no nozīmīgākajām hindu svētvietām Himalaju kalnos, izvietojusies Annapurnas pakājē ar lieliskiem skatiem uz Daulagiri grēdu. Gleznains pārbrauciens cauri pasaules dziļākajai aizai – Kali Gandaki gorge. Relaksācijas pauze Tatopani karstos avotos. Golden Gandaki Bridge – 567 m garais iekārtais gājēju tilts pār Kali Gandaki upi, vēl pavisam nesen bija garākais pasaulē. Nepālas piedzīvojumu centrs – 520 m garais The Cliff Kushma iekārtais tilts. Pokhara – Nepālas Šveice Annapurnas pakājē, trekinga galvaspilsēta. Sarangotas kalns no kura paveras viena no labākajām Himalaju ainavām Nepālā. Izbrauciens ar laivu pa Phewa ezeru. Izbrauciens ar laiviņām un degunradžu fotomedības ziloņu mugurā Čitvanas nacionālajā parkā. Thari minoritātes ciemats. Viduslaiku pilsētiņa Bahtapura – amatnieku un mandalu skolu centrs. Patana – viena no skaistākajām Katmandu ielejas senajām pilsētām.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3895.00

DIENVIDKOREJA UN TAIVĀNA AR IELŪKOŠANOS JAPĀNĀ

vietu skaits: >7
datums: 08.04.2025 - 22.04.2025
Skatīt
€4095.00

UZLĒCOŠĀS SAULES ZEME JAPĀNA

vietu skaits: >7
datums: 05.11. - 17.11.
Skatīt
€3695.00

LIELAIS ZUNDA SALU CEĻOJUMS – FLORESA, KOMODO, SUMBA, BALI UN NUSA PENIDA (INDONĒZIJA)

vietu skaits: >7
datums: 03.11. - 18.11.
Skatīt
€3495.00

KLUSĀ OKEĀNA DĀRGUMU LĀDE - FILIPĪNAS AR PALAWAN SALU

vietu skaits: >7
datums: 18.11. - 02.12.
Skatīt