Astoņi iemesli apmeklēt Lietuvu

Lietuva nav tikai baznīcas, plaši lauksaimniecības līdzenumi, bieza vēstures grāmata, Krusta kalns, Viļņa, Palanga un Kuršu kāpa. Lietuvā ir gana daudz interesantas un, iespējams, nepelnīti aizmirstas skaistas vietas. Piedāvājam iepazīties ar astoņiem iemesliem, kāpēc ir vērts apmeklēt Lietuvu. 

Interesantas dabas takas
Gleznainās Neris un Nemunas upju dziļās ielejas piedāvā galvu reibinošus skatus jebkurā gadalaikā. Lai tiktu vienā otrā pilskalnā, nāksies pamatīgi piepūst vaigus.

Aukštaitija
Latgali izdzirdot, mums ietrīsas sirds: kādam dzimtas sakņu dēļ, kādam kaut kā eksotiska dēļ. Aukštaitiju varētu salīdzināt ar mūsu Latgali – Zilo ezeru zeme.. tikai ar labākiem ceļiem.

Kolorītā ielu māksla
Kad esiet jau mazliet noguruši no Lietuvas dižās vēstures, nespējiet vairs izsekot dižkunigaišu ciltskokam un gribas ko svaigu, tad jādodas tvert Viļņas vai Kauņas kolorīto ielu mākslu.

Neparastais starp parasto
Absurda muzejs, veiksmes naba, Užavas republika, podu māja, labirints no televizoriem un kukurūzas, kaklasaišu tilts. Kurš gan negribētu ko tādu redzēt!

Lielummānija
Iespējams, tas ir mums visiem zināmais Krusta kalns, kas reiz iekļuvis Ginesa rekordgrāmatā un nu mudina lietuviešus uz kaut ko vērienīgu, rekorda cienīgu. Lielākais šakotis Pasaulē, Lielākais akvaparks Baltijā, Lielākā sniega arēna, Lielākais dinozauru parks. Uzskatīt sevi par Eiropas ģeogrāfisko centru, un pat Stelmužes ozolu pieskaitīt kā vecāko ozolu Eiropā.

Festivāli
Nē, šeit nebūs runa par ikdienišķiem, jau sen atskatītiem gadatirgiem. Lietuvieši rok dziļāk! Ābolu, ķiršu, gurķu, laternu, dažādu ziedu un pat sēņu festivāls!

Kulinārija
Katrs no mums reiz ir baudījis cepelīnus, bet kā ir ar skilandžiem, žemaiču pankūkām, kastini, kuģeli, vedarai, švilpikai, šaltibarščiai vai citiem tikpat grūti izrunājamiem ēdieniem? Lietuviešu virtuve ir ļoti plaša, turklāt mums ļoti saprotama un garšīga.

Kūrorti, SPA un minerālūdeņi.
Noziesties ar ārstnieciskām dūņām, padzerties veselīgo minerālūdeni, elpot sāls gradētavas gaisu, vai vienkārši ļauties SPA viesnīcu nesteidzīgajam valdzinājumam. Kāpēc gan ne?

Ir laiks mesties piedzīvojumā un doties iepazīt Lietuvu tuvāk!
Ceļojumu piedāvājumi: https://www.impro.lv/ApceļoLietuvu

Teksts: “Impro ceļojumi” kurators Uldis Klepers