SKOLĒNA PASKAIDROJUMS

Pastāsts ievada vietā

Kādas pamatskolas skolēni ekskursijas laikā, paņēmuši uz krūti kaimiņu tautas stilā (“alus bez šņabja – nauda vējā!” – interesanti, kur septītklasnieki iegādājās alkoholu?), nolēma nedaudz izklaidēties. Tā Ķemeru nacionālajā parkā, atraduši pa purva laipām sanestos baļķus pie pusuzcelta skatu torņa, puiši sajuta sevī tieksmi uz varoņdarbiem, kā arī tiem nepieciešamos spēkus un izmētāja baļķus pa apkārtējo purvu kā pagales kādas. Vietējie strādniekvīri diez kādēļ nebija sajūsmā par bērnu rotaļāšanos un nostučīja par to parka vadībai. Rezultātā jaunie Lācplēši tika iesaistīti pašu radītā rotaļlaukuma sakopšanas darbos, kā arī pēc skolotāju lūguma uzrakstīja savas pārdomas par notikušo.

Tās tad arī nododam vērtējumam, saglabājot autora stilu (vārds un mācību iestādes nosaukums, bez šaubām, ir mainīti).

Atvainošanās

Es, Emīls Lennebergs Sūnaines pamatskolas 7. klases skolēns atvainojos “Ķemeru” nacionālā parka darbiniekiem par sagādātajām problēmām. Protams, ka es, būdamas stulbs, esmu stulbi rīkojies. Mums nebija tiesību izjaukt Jūsu skaisto kompozīciju. Tas bija nožēlojami, darot “nerātnības”, aizmirsu savu zemisko personību, iespējams, ka tā es mēģināju kompensēt savas degradētās personības kompleksus.

Saprotu, ka Jūsu darbs ir apbrīnojams, putniņiem ir kur dzīvot! Šādi optimistiski cilvēki ļoti palīdz Latvijai, kā Latvijas patriots es Jūs apsveicu un apbrīnoju. Cerams, ka ES nekaitēs Jūsu lieliskajam parkam, jo tas, saglabādams dabiskumu, ir lielisks, interesants un pat tādai – īp-atnējai publikai kā mēs interesants. Tīrelī bija aizraujoši vērot dzīvniekus. Skaisti ligzdoja putni, vismaz prieks, ka mēs nekaitējām tiem. Apbrīnojams ir Jūsu darba (paveiktā) apjoms. Es, būvējot šīs stabīlās laipas, būtu demoralizējies.

Novēlu Jūsu samēra jaunajam parkam ilgu mūžu, nesatikt tādus anarhistus kā mēs un lielu peļņu “Jaunajos laikos”. Ja Repše Jums “piekasīsies”, tad es noteikti, tam pretīgajam, monarhiju kārojošajam saķemmētajam politiķim ierādīšu vietu pie VVF kājām.
Daudziem varētu likties, ka esmu no Latvijas hierarhijas zemākajiem slāņiem, taču tā nav, es tikai domāju citādāk, iespējams, ka Anarhijai nav vietas Latvijā, taču arī iespējams, ka tā būtu labāk, vismaz atrastos, kāds kurš darītu nevis tikai tukši solītu.
Vēlu veiksmi turpmākajos darbos, ieteiktu nopelnīt. Šī ir lieliska iespēja, jo nav īpaši gudri strādāt tukši cilvēces labā, protams, tas ir cēli, taču naivi. Iespējams esmu ciniķis, taču, lai paliek. Nākošreiz es neko tamlīdzīgu nedarīšu, biju priecīgs, svīstdam līdz nemaņai, stiept baļķus cauri purvam, vismaz, protams, niecīgi, taču izpirku savu vainu.

Ar cieņu (seko paraksts) Emīls Lennebergs

P.S. Jaunieši šajā ekskursijā vēl pamanījās nedaudz pajārēties Piejūras kempingā, kas tad arī pielika punktu skolotāju pacietībai. Pēc atlīdzināšanas par nodarīto skādi jautrā ekskursija tika pārtraukta...

Kāda neizpratne!